Kripto HaberleriHaberlerTüm kripto para piyasası kırmızıya büründü, peki sebebi ne?

Tüm kripto para piyasası kırmızıya büründü, peki sebebi ne?

Takip et

Son haftalarda yatay seyrini koruyan kripto para piyasası gece saatlerinde sert düşüşler yaşamaya başladı. Bitcoin’in dakikalar içerisinde yaklaşık 400 dolar değer kaybetmesi altcoinler üzerinde de satış baskısı oluşturdu. Genelde Bitcoin’in hareketleri ile şekillenen Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin gibi altcoinler bu düşüşe tepkisiz kalamadı ve yüzde 10 ila 12 arasında gerileme yaşadılar.

Bu düşüşü neyin oluşturduğu kesin olarak bilinmese de ortaya bazı iddialar atıldı. Atılan iddialardan bir tanesi büyük bir Bitcoin yatırımcısının yaklaşık 135 milyon dolar değerindeki Bitcoin’i başka bir hesaba transfer etmesi olarak gösterildi. Tezgah üstü (OTC) emri olarak geçen bu işlem genellikle büyük yatırımcılar tarafından yapılıyor ve borsalar dışında yapılan işlem olarak tanımlanıyor. Büyük yatırımcılar borsalardaki fiyatları büyük satış emirleri ile dalgalandırmamak için bu yola başvuruyor ve başka bir hesaba Bitcoin aktararak satış gerçekleştirmiş oluyor. Bu 135 milyon dolar değerindeki Bitcoin‘in transfer olayı da bununla ilişkilendirildi.

Ayrıca düşüşten önce Bitfinex borsasından 110 milyon dolarlık USDT çıkışı da düşüşü tetikleyebilecek olan bir diğer iddia olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanı sıra şu anda yaşanılan bazı sıkıntılar dolayısı ile Bitfinex borsasına para yatırma işlemleri durdurulmuş durumda. Hatta para çekmede de sorun yaşadıklarını dile getiren birçok kullanıcı son haftalarda Bitfinex üzerindeki paraları çekemediklerini ve bu konu ile ilgili destek alamadıklarını dile getiriyorlar. Ayrıca Bitfinex’in Tether hesaplarının bulunduğu Noble Bank’ın satılığa çıkarılması, Bitfinex borsasının battığı iddialarını da beraberinde getirdi.

Kripto para anlık piyasa verilerini https://www.bitcoinsistemi.com/kripto-para-anlik-fiyat adresinden takip edebilirsiniz.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları