binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTüm XRP Topluluğu Bugünkü Bu Olayı Bekliyor: İşte Ripple-SEC Davasındaki Yeni Gelişme...

Tüm XRP Topluluğu Bugünkü Bu Olayı Bekliyor: İşte Ripple-SEC Davasındaki Yeni Gelişme İçin Bilinmesi Gerekenler

Ripple ile SEC arasındaki davada dönüm noktası olabilecek bir gelişme şu anda tüm XRP topluluğu tarafından bekleniyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yatırımcılar, SEC’in bugün sunulması için son tarih olan çözümle ilgili cevap dilekçesini ve 8 Mayıs Çarşamba gününe kadar redakte edilmiş bir versiyonunu merakla bekliyorlar. Bu, SEC ve Ripple davasındaki son mahkeme başvurusu olabilir.

SEC’in cevabının bugün gün içerisinde gelmesi bekleniyor.

Cevap dilekçesinin sunulmasının ardından Yargıç Analisa Torres, ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmenin cezasını görüşecek ve karara bağlayacak. Temmuz 2023’te Yargıç Torres, Ripple’ın kurumsal yatırımcılara yapılan satışlarda XRP’yi bir menkul kıymet olarak kaydettirmediği için ABD Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal ettiğine karar vermişti.

Yasal çözümle ilgili açılış belgesinde SEC, mahkemelerden Ripple’ın 876.308.712 dolar tutarında şaşırtıcı bir tazminat, 198.150.940 dolar tutarında bir ihtiyati faiz ve 876.308.712 dolar tutarında bir tazminat cezası ödemesini istedi. Dikkat çekici bir şekilde SEC, mahkemeden Ripple’ın kurumsal yatırımcılara XRP satmasını yasaklamasını da talep etti.

Ancak Ripple, bu yasal çözümle ilgili muhalefet şerhinde bir hukuk cezasının 10 milyon doları aşmaması gerektiğini savundu. Ripple, Menkul Kıymetler Yasasının 20 (d) Bölümünün üç kademesine atıfta bulunarak, SEC’in Ripple’ı hiçbir zaman dolandırıcılık, aldatma veya manipülasyonla suçlamadığı için bunun 1. kademe bir dava olması gerektiğini belirtti.

22 Nisan’da Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) davada yaklaşık 2 milyar dolar ceza talep etmesine ilişkin muhalefet şerhini sunmuştu.

Muhalefet şerhinde ayrıca Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’a yöneltilen, düzenleyici bir ortamın dikkatsizce göz ardı edilmesine ilişkin suçlamaların reddedilmesine de atıfta bulunuldu.

İlgili Haber  Binance Listeli Projeye Yapılan Ağır Eleştirilerin Ardından Altcoinden Resmi Açıklama Geldi

Yargıç Analisa Torres, Aralık 2020’deki şikayetten sonra Ripple’ın ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmeye devam edip etmediğine de karar vermek zorunda. SEC, Ripple’ın kurumsal yatırımcılara XRP satmaya devam ettiğini savunarak 2 milyar dolarlık ceza ve ihtiyati tedbir talebini gerekçelendirdi. Ancak Ripple, XRP satışlarının akredite yatırımcılara veya kar ve zararı önleyen ODL sözleşmeleri yoluyla yapıldığını savundu.

Mahkeme kararının SEC vs Ripple serüvenini sona erdireceğini uman yatırımcılar için hayal kırıklığı söz konusu olabilir. Kripto para topluluğu SEC’in XRP’nin Programlı Satışı kararına da itiraz etmesini bekliyor. Temmuz 2023 tarihli kararda, Yargıç Analisa Torres, XRP’nin programlı satışlarının Howey Testinin üçüncü şartını karşılamadığına hükmetmişti.

SEC, mahkeme kararlarına itiraz etmek için Ripple’a karşı açtığı davanın sonuna kadar beklemek zorunda. Ancak SEC, Ağustos 2023’te geçici temyiz başvurusunda bulunarak niyetini gösterdi. Mahkeme bu talebi Ekim 2023’te reddederek SEC’i, Ripple’ın ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle verilecek cezalar konusunda mahkeme karar verene kadar beklemeye zorladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Son of a Btc

Aklı başında bi adamın şunları okuyup aklına sahip çıkması, sinirlerine hakim olması ileri derece zor bir durum. Saygı çerçevesinden ayrılmadan yoruma son veriyorum.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail