HaberlerKripto Para

Tunus Merkez Bankası, E-Dinar İddialarını Yalanladı

Bitcoin'in (BTC) oluşturduğu furya ile art arda merkez bankalarından gelen kripto para hamlelerine Tunus da eklenmişti. Ancak Bugün e-dinar iddiaları yalanlandı.

Geçtiğimiz günlerde Rus bir Blockchain şirketi ile ortak bir e-dinar çıkarılacağını iddialarını Tunus Merkez Bankası (BCT) kesin bir dille yalanladı.

Yapılan açıklamada BCT, dijital para çözümünün geliştirilmesine ilişkin tüm iddiaları reddederken aynı zamanda Merkez Bankası’nın çeşitli dijital ödeme alternatiflerini araştırmakta olduğunu ifade etti.

Açıklamaya ilişkin diğer ifadeler şu şekilde:

“BCT şu anda dijitalleşmeyle ilgileniyor, kripto para birimiyle değil. Finansmanın dijitalleştirilmesine öncelik veriyor. Servisleri, özellikle siber güvenlik ve finansal istikrar açısından, bu yeni teknolojilerin doğasında var olan fırsatları ve riskleri inceliyor. ”

Bu açıklamanın yanı sıra BCT, herhangi bir yerli veya yabancı firmayla kripto para üzerinde ortaklığının olmadığını beyan etti ancak banka, BCT’ye bağlı bağımsız bir dernek tarafından düzenlenen Forex Club’da merkez bankası bünyesinde bir kripto para fikri ile ilgili görüşmelerde bulunulduğunu itiraf etti. Etkinlikte, katılımcılara özel bir girişim tarafından başlatılan dijital bir para biriminin teorik uygulanabilirliği konulu bir gösteriye katılmaları önerildi.

2020’de Yasal Bir Kum Havuzu Başlatılacak

BCT, 2020’in başlarında bankacılık ve finans sektöründe teknolojik yenilikler için yasal bir kum havuzu başlatmaya hazır olduğunu da belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu