AnalizBitcoinFenomen

Türk Analistler Bitcoin’in Gidişatı Hakkında Ne Düşünüyor?

Son birkaç gün içerisinde BTC tahmini yapan bazı Türk fenomenlerin görüşlerini aktardık...

Ekim ayına yükselişlerle başlayan Bitcoin, tüm gözleri tekrar piyasanın üzerine çekmeyi başardı. Sert yükselişler ile hakimiyetini yüzde 44.6 oranına çıkaran Bitcoin, altcoinlerin henüz yükseliş yönlü tepki vermesini baskılıyor.

İlgili Haber  Bitcoin'deki Birebir Benzerlik Şaşırttı! 2 Haftalık Altcoin Rallisine Hazır Olun!

Özellikle sert yükseliş yaşanmasında sonra Bitcoin ile ilgili tahminlerde bulunan Türk analistlerin bazılarını bu yazıda sizin için derledik…

  • Selcoin; yeni yayınladığı videosunda “BTC’nin 52.000 dolar üzerinde tutunması piyasa için çok olumlu olacaktır. Özellikle bu seviye üzerinde haftalık kapanışlar olursa yeni direnç 58.500 seviyeleri olacaktır. Ayrıca altcoinlerde güzel hareketler görmemiz için Bitcoin’in bu seviyelerde yatay hareketler yapması lazım” şeklinde açıklamada bulundu.
  • Rookie; bugün paylaştığı bir Twitter gönderisinde “BTC eğer 56.000 dolardaki direnci kırarsa bir anda 63.000 doları görecek” şeklinde yorum yaptı.
  • Buğra Sukas ise paylaştığı bir grafik ile “BTC patlayacak, ancak hangi yöne?” şeklinde bir Tweet attı ve takipçilerine anket yaptı. Henüz süresi dolmamış olan anketin mevcut sonucuna göre “yukarı” diyenlerin oranı yüzde 41, “aşağı” diyenler yüzde 21, “bir aşağı bir yukarı” diyenlerin oranı ise yüzde 37 olarak belirlendi. Öte yandan Sukas, “Bitcoin’de balina savaşı var” diyerek hafta sonu manipülasyon olabileceğine değindi ve kaldıraçlı işlemden uzak durulmasını tavsiye etti.
  • Kripto Messi ise “Bitcoin’de ara düzeltmeler olacaktır, hiçbir varlık sürekli yükselerek gitmez” diyerek 57.000 dolara dikkat çekti. Bu seviyede BTC’nin önemli bir direnci olduğunu ve buradan bir düşüş yaşayabileceğini ifade eden Kripto Messi, “beklentim orta vadede 94.000 dolar bölgesi” dedi.
  • Kripto_Poyraz, Bitcoin’in bir miktar geri çekileceğini ifade ederek “geri çekilmeler 2k – 3k ile sınırlı kacaktır, düşüşten sonrası hedef ise 67.000 dolar” diyerek takipçilerine paylaşımda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu