BitcoinHaberler

Türk Ekonomist Bitcoin’i Yorumladı! “Bu Tarihten Önce Pozisyonları Boşaltın!”

Bitcoin'e ilişkin 2022 beklentileri paylaşılmaya başlandı.

Bitcoin ve kripto para piyasalarına artan ilgi ana akım medyayı da bu sektöre yönlendirdi. Bir kaç sene önce ana akım medyada Bitcoin kelimesini dahi duymazken bugün altcoinlerin detaylı analizlerinin paylaşıldığını görüyoruz. Toplumun ilgisine duyarsız kalamayan ekonomi programları da artık Bitcoin’e ayrı bir başlık açarak gündemi değerlendiriyor.

Bitcoin’deki sert yükseliş sonrası TV100’de yayınlanan Güne Bakış programında Bitcoin’i değerlendiren ekonomist Aysun Karaytuğ yatırımcıları uyardı. Dünya genelinde Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik regülasyon sinyallerinin arttığını söyleyen Karaytuğ, bu hususun sektörün hassas noktası olduğunu vurgulayarak “Karda olanlar Şubat Mart gibi pozisyonlarını boşaltsınlar” dedi.

“Biz kurum olarak 2022 yılında kesin olarak bir regülasyon ve vergi düzenlemesi bekliyoruz. 2022’nin ilk çeyreği gibi kriptoda portföyleri olanlar, pozisyonlarını rahatlatmaya baksınlar. O noktada bir volatilite olacak. Biliyorsunuz ABD (SEC) son dönemde bir çok defa kripto paralara gelecek regülasyonlar konusunda açıklamalar yaptı. Bunu göz önüne aldığımızda ve ileri vadeli fiyatlamalara baktığımda bana göre 2022 ikinci çeyrek başlangıcından sonra son çeyreğe kadar sancılı bir süreç yaşanabilir.

Bunu pek çok veriye bakarak söylüyoruz. Volatilite, risk primi vs. pek çok veri bize bu aralıkta dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

Kısa vadeli olarak baktığımızda önümüzdeki 10 gün içerisinde bir kar satışı gelebilir. Ancak ay sonuna doğru hatta Aralık-Ocak dönemine kadar yükselişin devam edeceğini ön görüyoruz. Bu beklentilerimize parelel bir yükseliş olursa, bence karda olanlar Şubat Mart gibi pozisyonlarını boşaltsınlar.

Bu kriptoların biteceği anlamına gelmiyor. Sancılı süreç bittikten sonra, regülasyonlar oturduktan sonra yeniden giriş için değerlendirme yapılabilir. ”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu