HaberlerKripto Para

Türkiye Kripto Para Kullanımında Avrupa’da 1. Oldu! İlginin Bu Kadar Artmasının Nedeni Ne?

Türkiye'de kripto paralara olan ilgi giderek artıyor.

Bitcoin ve kripto paralara olan ilgi her geçen artıyor. Ülkeler arasında kripto paraların popülerliğini araştıran Dünya Ekonomik Forumunun araştırma sonuçlarında Türkiye ile ilgili de notlar var.

NTV’nin paylaştığı habere göre nüfusa oranla en çok kripto para kullanan ülke vatandaşları arasında Türkiye, Avrupa’da birinci sırayı alırken, Dünya’da 4. oldu.

Araştırma Dünya’nın en büyük 74 ekonomisi arasında yapıldı. Dünya’da 1. sırayı %33 ile Nijerya aldı.
Dünya’da nufusa oranda en çok kripto para kullanılan ülkelerde ilk 4 sıralama şu şekilde;

1 – Nijerya %33
2- Vietnam %21
3- Filipinler %20
4- Türkiye %16

Araştırmanın sonuçları, orta Avrupa ve Britanya ülkelerinin Bitcoin ve kripto paralara ilgisiz kaldığını gösteriyor.

Avrupa’daki ülkeler arasında Türkiye’yi takip eden ülkeler %11 ile İsviçre ve Yunanistan oldu.

En az kripto para kullanan ülkeler ise %4 ile Japonya ve Danimarka oldu.

Her ne kadar NTV’nin haberinde kripto para kullanımından bahsediliyor olsa da burada kullanım günlük hayatta veya alışverişlerde kullanım olarak algılanmamalı. Zira Türkiye’de kripto para ile alışveriş yapabileceğiniz hali hazırda ticaret platformu yok.

Bu raporu ülke vatandaşlarının kripto para ilgisi olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır. Zira Türkiye’de oranın bu kadar yüksek çıkmasının en önemli etkeni kripto para yatırımcılarının giderek artması ve borsalar aracılığıyla kripto para ticaretinin büyümesidir.

Türkiye’de kripto para ilgisinin bu kadar yüksek olmasının ekonomik nedenlerle ilgili olduğunu düşünen twiter fenomeni Rookie “insanlar çaresizlikten finans sektörlerine yöneliyor. Kimisi elindekini yatırıyor. Kimisi borç alarak giriyor. Kripto paralar yarın çökerse daha büyük bir çaresizlikle karşılaşacaklar” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan Hoca

Ekonomik nedenler bence de birinci sırada. Zira arabasını evini kripto para almak için satılığa çıkaran insanlar var. @Rookie’ nin de dedigi gibi sonu trajedi olmaz umarım

Hakan

Hep fakir ülkeler Avrupa’da hobi olarak takılıyor lar eğleniyor lar FAKİR ULKELERDE ÜMİT BAĞLIYOR LAR BİDE BUNA BİLE VERGİ KOYARLAR BUNU BURAYA YAZIYORUM ÇÜNKÜ GARİBAN HEP GARİBAN KALSİN


Başa dön tuşu