HaberlerKripto Para

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı: Kripto paralar için 2019 iyi geçecek

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı Erhan Topaç, Bitcoin ve kripto paralar hakkında açıklama yaptı.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı Erhan Topaç, kripto paralar için 2019 yılının çok daha iyi geçecek olduğunu ve oldukça verimli geçecek bir yıl olacağını açıkladı. 2019 yılında kripto para fiyatlarının değişebilecek olduğunu belirten Topaç, 2019 yılında kripto para birimlerinde yeni gelişmeler görecek ve fiyatlarında değişim yaşanacak olduğunu açıkladı.

Birlik olarak ‘kum havuzu’ adını verdiğimiz bir uygulamamız var.  Yenilikçi finctech yazılımlarının geliştirilmesi altyapı sağlıyor. Fintech,  dijital bankacılık, elektronik para ve blok zinciri teknolojisi, kitlesel fonlama  ilgili çalışmalar yaptı. İlk defa uzun bir dönemden sonra Cumhurbaşkanlığı  programına kitlesel fonlama ve ICO’lar girdi. Kitlesel fonlamanın kanunu çıktı.  Tebliğ taslağı bekleniyor. Bunu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) neredeyse bitirdi.  Bu ay içerisinde görüşe açacağını düşünüyoruz. Böylece kitlesel fonlama başlar.  Özellikle birkaç güzel örnekle başlarsa iyi olur. Özellikle yeni yatırımların,  projelerin desteklenmesi için güzel bir olanak. İyi değerlendirilmesi lazım.

Dijital paralar dünyada birçok düzenleyici kurumun dikkatini çekti.  Bununla ilgili düzenleme ya da inceleme yapıyor. Sanıyorum 2019 yılında dijital  paralarla ilgili ciddi gelişmeler olacak. Bizde de programa alındı. ICO’ların  sermaye piyasası disiplinine girmesi için bazı şeyler yapılacak. Dünyada son 10  senede gerek fintech gerek ICO’lar alanında ciddi gelişmeler oldu ve Türkiye  bunların biraz uzağında kaldı. Bu düzenlemelerin önünün açılması açısından  Cumhurbaşkanlığı programını son derece olumlu buluyoruz. Gelecek yıl bu alanlarda  ciddi adımlar atılacak gibi gözüküyor. Bunları yaparken, diğer ülkeleri de iyi  inceleyip, Türkiye’yi buraya iyi bir yere oturtmak lazım. Sonradan geri adım  atmadan güzel bir düzenleme yapmak gerek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu