Borsa

Türkiye’nin Ünlü İsimlerine, Thodex Kripto Para Borsası Soruşturması!

Thodex olayı, ünlülerin başına bela oldu!

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Thodex, yine ülkenin en büyük vurgunlarından birisini yaptı ve CEO Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçtı.

Hala aranan ve ilginç bir şekilde bulunamayan Özer, şimdi ise reklamında oynattığı ünlülerin başını belaya sokmuş olabilir.

Thodex kripto para borsasının büyük vurgunu yapmasından önce büyük bir bütçe ayırarak reklamında oynattığı ünlüler şimdi soruşturma altında.

CNN Türk tarafından aktarılan bilgilere göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan suç duyurusu dilekçesinde Thodex kripto para borsasının reklamlarında oynayan ünlüler ve “bu borsaya paranızı yatırın” diyen ekonomistin banka hesaplarının incelenmesi istendi.

Söz konusu ekonomistin ise Erkan Öz olduğu biliniyor. Kripto para sektöründe de bir hayli aktif olan Erkan Öz’ün Thodex konusunda en önde gelen isimlerden de birisi olduğu bilinmekte.

Erkan Öz’e ek olarak Özge Ulusoy, Ebru Şallı, Burcu Esmersoy gibi isimlerin de aralarında olduğu toplam 20 ünlü isme soruşturma açıldı ve bunlarla Faruk Fatih Özer arasındaki görüşmelerin incelenmesi istendi.

Thodex mağdurlarının ortak avukatı olarak bilinen Sinan Keskin, CEO’nun irtibatlı olduğu herkesin incelenmesini talpe etti.

“Fatih Faruk Özer’in irtibatlı olduğu, organizasyonda yer alan manken, oyuncu ve kamuoyuna mal olmuş çeşitli kişiler hakkında da bu irtibatın ortaya çıkartılması için savcılığa suç duyurusunda bulunduk”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu