blank
BitcoinHaberler

Türkler Güvenli Liman Arayışında! Bitcoin (BTC), Binance ve Coinmarketcap Aramaları Zirve Yaptı!

Türkler Bitcoin'e ilgi duymaya devam ediyor

Türkiye, Merkez Bankası tarafından çıkarılan yönetmelik ile başlayan ve yerli kripto para borsalarında yaşanan vurgunlara kadar uzanan süreçte Bitcoin’i ve kripto paraları tartışmaya devam ediyor.

Kripto para yasaklandı mı yasaklanmadı mı karmaşasından henüz çıkmışken yeni bir dolandırıcılık türüyle tanışan yatırımcılar sudan çıkmış balığa döndü.

Bu süreçte Bitcoin fiyatında yaşanan sert dalgalanmalar da bu işin adeta tuzu biberi oldu.

Analist Lex Moskovski’ye göre açgözlülüğün azaldığı ve korkunun yükseldiği bu ortamda Türklerin Bitcoin aramaları da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Yerli borsalardan tedirgin olan yatırımcıların güvenli liman bulmak için CoinmarketCap’ta yaptıkları araştırmalar da %44 oranında arttı.

Türklerin Binance’a olan ilgisi de arttı. Moskovski, Türklerin Binance ziyaretlerinin %14.6 oranında arttığını ifade etti.

Aslında yaşanan son gelişmelerin piyasadan kaçıştan ziyade güvenli bir liman arayışını tetiklediği görülüyor. Bitcoin’e olan ilgi hala yüksek seviyelerde seyrederken, yatırımcılar paralarını güvenle tutabilecekleri yeni platformlar arıyorlar.

Uzmanlar kripto para borsalarının sadece alım satım için kullanılmasını ve kripto varlıkların borsalarda değil soğuk cüzdanlarda saklanmasını tavsiye ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

14 Yorum

  1. Hayir gelbikoin sağlam değildir arkadaşlar uzak durun Türk borsalardan. Thodex Türkiye nin en büyük 3.cusu oldu da ne oldu var bunun içinde bir iş. Sakin oyuna gelmeyin Türk borsalardan yerli platformlardan kesinlikle uzun durun. En iyisi binance diyorlar en iyisi sadece binance.

    1. Hayir binance iyi diyorlardır en iyisi akıllı adam her zaman kazanir ama piyasa iyi olacak. Oyle ise hasan burada değil kuyumcuda olmangerek 😉😁

  2. Birçok yorumu okudum. Bu kadar kindar acımasız insan nasıl türedi anlamak zor milletin başına gelen dertlerden keyif alıyor şerefsizler. İnsanlar mağdur olmuş bir şekilde emeğini parasını kaybetmiş birkaç beyinsiz gelmiş buraya oh olsun çekiyor. Adalet herkse bir gün lazım olur bugün sen oh olsun dersin. Adelet gün gelir sana lazım olur o alanda sana oh olsun derler. Dolandırıcının hiç suçu yok dolandirani hapiste atacaklar nerdeyse. Allah sizin gibi ahlaksizlar için cehennemi yaratti. İyi ki cehennem var. Hesap günü var.

  3. Zorunuzamı gitti sizin gibi beyinsizler olduğu müddetçe daha çok s..kerler sizi.daha reklam peşindesiniz insanları kandırmaya tam gaz devam ediyorsunuz hainler.o kadar yatırım aracı varken neden si…meye uğraşıyorsunuz ilginç.sonrada oturur ağlarsınız bizi sii..tiler diye.

  4. Diyorlar herkes bir şey diyor zaten.geçin kardeşim bu dalavereleri.sizlere müstahak inşallah herşeyinizi kaybedersiniz.

  5. Neyi yasaklayacaksiniz ya teknolojiyi mi yasaklayacaksiniz arkadasim garibanlari birakin uc bes kuruslarina goz dikmeleri, gidin issizligi cozun bizler kendi tedbirimizi kendimiz aliriz evelallah vatandaslari soymayin artik rhat bkrakin. Sakin ama sakin yerli Turk borsalardan platformlardan uzak durun her ne denilirse denilsin Türk borsaları kullanmayın işin ixinde bir iş var sayın Fatih Erbakan beyefendinin soyledigi qibi birakin 128 milyar dolari sormayı daha fazlası var 1.2 trilton dolar nerede bunu soralim hem 128 milyar dolar nerede hemde 1m2 trilton dolar nerede??

  6. En iyisi binance diyorlar. Binance dan sasmam sadece binance. Türk borsalardan uzak durun.


Başa dön tuşu