Kripto HaberleriAltcoinTürklerin En Fazla Takip Ettiği Coinlerin Analizleri - BABYDOGE, RACA, PIT

Türklerin En Fazla Takip Ettiği Coinlerin Analizleri – BABYDOGE, RACA, PIT

Takip et

Özellikle son zamanlarda ciddi yükseliş yaşamış coinlere yatırımcı algısının daha fazla olduğu biliniyor.

Genellikle hüsranla sonuçlanan bu durum, yatırımcıların büyük zararlar etmesiyle sonuçlanıyor.

Özellikle son zamanlarda ciddi yükselmiş coinler herkes tarafından “daha fazla yükselecek, tüm paramı buraya yatırmalıyım” algısı oluşturduğu için oldukça cezbedici duruyor.

Bu yazımızda Coingecko verilerine göre Türk yatırımcıların en fazla takip ettiği bazı coinlerin analizlerini yaparken mantıklı çerçevede alım ve satım noktalarına değinerek mağduriyetlerin de önüne geçmeyi amaçlıyoruz…

Baby Doge Coin (BABYDOGE)

Özellikle Elon Musk‘ın meşhur ettiği Dogecoin furyasından sonra “köpek temalı” birçok coinin yükseliş yönlü hareket yaptığı biliniyor.

Orjinal Dogecoin’in çocuğu olma konseptiyle yola çıkan Baby Doge, tıpkı DOGE gibi şaka amaçlı ortaya çıkarılmış bir kripto para.

Gün içerisinde yüzde 15, 7 gün içerisinde de yaklaşık yüzde 54’lük bir yükseliş yaşayan BABYDOGE, yükselen kanal içerisinde hareket ediyor.

4 saatlik grafikteki en önemli destek noktası mavi trend çizgisi ve 4620 seviyesi olarak dikkat çekiyor.

BABYDOGE 4 Saatlik Grafiği

Bu seviye altına düşüş olursa bir sonraki desteğin yani 3500 seviyesinin görülmesi son derece muhtemel.

Yükselişlerin devam edebilmesi için ise mevcut olarak test ettiği 5635 dolar seviyesinin kırılması lazım. Şaka odaklı bir coin olduğu için tıpkı DOGE’nin bir zamanlar yaşadığı gibi yükseliş yaşaması mümkün olsa da orta uzun vadede çok sağlıklı bir yatırım olarak görünmüyor.

Bu sebeple bu tarz coinlere yatırım yapılacaksa “kaybedileceği zaman sorun olmayacak” miktarda paraların yatırılması öneriliyor.

Radio Raca (RACA)

Aralık ayında yaşadığı yüzde 150’lik yükselişle tüm dikkatleri üzerine çeken Metaverse projesi RACA, Bitcoin’in gerilemesiyle beraber bu seviyesinden yüzde 50’lik bir düşüş yaşadı.

RACA 4 Saatlik Grafiği

Şu an 0.002346 seviyesinde olan RACA için en önemli destek noktası 0.0020850 dolar seviyesi olarak görülüyor. Bu seviye altına bir kırılım gelmesi durumunda stop olma yolu tercih edilebilir.

Tekrar yükseliş yaşaması için ise önündeki en büyük engel 0.002875 dolar seviyeleri. Eğer Bitcoin toparlanmaya başlar ve riskli seviyelerden kurtulursa RACA’da yükselişlerin devam etmesi beklenebilir.

Zira Metaverse sektöründe öne çıkan projelerden olan RACA’nın uzun vade olarak değerlendirilmesine sıcak bakılıyor.

Pitbull (PIT)

Yine “köpek temalı” coinlerden olan ve 2021 yılında piyasaya sürülen PIT, son günlerde oldukça popülerleşti.

Özellikle bazı borsaların listelemesiyle ön plana çıkan PIT, Kasım ayında yaşadığı yüzde 500’lük yükseliş ile adından söz ettirdi. Ancak sonrasında gelen düşüşler ile yatırımcısını üzmeye devam ediyor.

Grafiğe baktığımız zaman son 7 gün içerisinde yüzde 10 yükseliş yaşayan PIT için en önemli desteğin 1290 ve 1210 olduğu görülüyor. Özellikle bu seviye altına düşüş olması durumunda stop olma yolu tercih edilebilir.

Pitbulltoken (PIT) 4 Saatlik Grafik

Yine kritik direnç noktası ise 1510 olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviye üzerine kırılım olursa yüzde 15’lik bir yükseliş ile 1743 seviyelerine kadar hedef belirlenebilir.

Ancak daha önce de uyardığımız gibi bu tarz coinlere yatırım yapılacaksa “kaybedileceği zaman üzülmeyecek miktarlarla” yatırım yapılmalıdır. Aksi taktirde ciddi zararlar ile karşılaşmanız mümkün olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
EMRHYLDZ

Meme coinlerle kıyaslanamaz #Raca,

Binance Smart Chain tabanında ki en sağlam Metaverse Projesi. Arkasındaki destekçileri Koda Robot Dog ve Elon Musk’ın çılgın annesi Maye Musk gibi isimler var.
Sürekli yeni anlaşmalar yapılıyor özellikle Cambrıdge Üniversitesi, Texas Üniversitesi gibi okullarlar blockhain teknolojisine katıyor.
Şu anda Gate.İo, OKEx, MEXC gibi borsalarda listeleniyor.
Zamanla Binance, Huobi, Coinbase gibi güçlü borsalarda da listelenmesi ihtimali yüksek.
Toplam Arz miktarını sürekli yakım yaparak düşürmeye çalışıyorlar.

Coinmarketcap verilerine Btc ve Eth`den sonra en çok takip listesinde olan coinlerin başında.

Uzun vade olarak değerlenmesi büyük ihtimal.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları