Bitcoin

Twitter CEO’sundan Bitcoin (BTC) ve Donald Trump Açıklaması!

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in merkezsizliğini övdü.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının askıya alınması ile gündeme yerleşti. Donald Trump’ın hesabının kaldırılması “sansür” tartışmalarını gündeme getirirken CEO Jack Dorsey bu konuda Bitcoin’i (BTC) de kapsayan bir açıklama yaptı.

“Donald Trump’ın Hesabını Kapatmak Doğru Bir Karardı”

Jack Dorsey, ABD Kongre binasına yapılan saldırıdan sonra bunun doğru bir hamle olduğunu belirtti. Olağanüstü şartlarla karşılaşıldığını ifade eden Dorsey, halkın güvenliği için harekete geçmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Twitter’ın bu sansür uygulamasından sonra yine tehlikeli olaylara karşı çıkacağını ancak merkezsizliği elden bırakmayacağını ifade eden Jack Dorsey, Bitcoin’i örnek gösterdi. Bitcoin’e hayran olma sebebini açıklayan Dorsey, konu hakkında şunları ifade etti:

Bitcoin için böyle bir tutkuya sahip olmamın sebebi büyük ölçüde bunun hiçbir kurum veya kişi tarafından kontrol edilemeyen veya etki altında bırakılamayan internet teknolojisi modelidir. İnternet tam olarak bunu başarmak istiyor ve zamanla böyle olacak.

Twitter CEO’su Jack Dorsey daha önce de sansüre karşı çeşitli adımlar atmış ve Bitcoin’in bu konudaki üstünlüğünü vurgulamıştı. Blue Sky isimli bir girişimi hayata geçiren Dorsey, bunun sosyal medya için açık ve merkeziyetsiz bir standard sağlayacağını belirtti.

Dorsey’in “gelecek” modelinde ise Bitcoin temel para birimi olarak yer alıyor. Bizzat BTC yatırımı da bulunan Twitter CEO’su, kervana erken katılanlardan birisi.

İlgili Haber
Jack Dorsey Bitcoin'in Nihai Hedefini Açıkladı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
İsa

Merkeziyetsiz olmak nedir? Vatansız devletsiz bayraksız bir düzen mi? Dijital dünya ve onu yöneten internet baronları.

Halit

Gelenin keyfi ve menfaatine kullanamayacağı bir devlet demek. Sözüm meclisten dışarı.

Anonim

Vaayt


Başa dön tuşu