blank
Bitcoin

Twitter CEO’sundan Bitcoin (BTC) ve Donald Trump Açıklaması!

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in merkezsizliğini övdü.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının askıya alınması ile gündeme yerleşti. Donald Trump’ın hesabının kaldırılması “sansür” tartışmalarını gündeme getirirken CEO Jack Dorsey bu konuda Bitcoin’i (BTC) de kapsayan bir açıklama yaptı.

“Donald Trump’ın Hesabını Kapatmak Doğru Bir Karardı”

Jack Dorsey, ABD Kongre binasına yapılan saldırıdan sonra bunun doğru bir hamle olduğunu belirtti. Olağanüstü şartlarla karşılaşıldığını ifade eden Dorsey, halkın güvenliği için harekete geçmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Twitter’ın bu sansür uygulamasından sonra yine tehlikeli olaylara karşı çıkacağını ancak merkezsizliği elden bırakmayacağını ifade eden Jack Dorsey, Bitcoin’i örnek gösterdi. Bitcoin’e hayran olma sebebini açıklayan Dorsey, konu hakkında şunları ifade etti:

Bitcoin için böyle bir tutkuya sahip olmamın sebebi büyük ölçüde bunun hiçbir kurum veya kişi tarafından kontrol edilemeyen veya etki altında bırakılamayan internet teknolojisi modelidir. İnternet tam olarak bunu başarmak istiyor ve zamanla böyle olacak.

Twitter CEO’su Jack Dorsey daha önce de sansüre karşı çeşitli adımlar atmış ve Bitcoin’in bu konudaki üstünlüğünü vurgulamıştı. Blue Sky isimli bir girişimi hayata geçiren Dorsey, bunun sosyal medya için açık ve merkeziyetsiz bir standard sağlayacağını belirtti.

Dorsey’in “gelecek” modelinde ise Bitcoin temel para birimi olarak yer alıyor. Bizzat BTC yatırımı da bulunan Twitter CEO’su, kervana erken katılanlardan birisi.

İlgili Haber  Jack Dorsey Bitcoin'in Nihai Hedefini Açıkladı

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 Yorum

  1. Merkeziyetsiz olmak nedir? Vatansız devletsiz bayraksız bir düzen mi? Dijital dünya ve onu yöneten internet baronları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu