BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Twitter’ın Yeni Hamlesi “Bitcoin İle Bahşiş Al”

Twitter Bitcoin'i bir ödeme seçeneği olarak sunmaya hazırlanıyor.

Jack Dorsey’in daha önce ipuçlarını verdiği Twitter ve Bitcoin buluşması sonunda gerçekleşiyor mu?

Bu yılın Mayıs ayında tanıtılan “bahşiş sistemi” ile  içerik oluşturanlara Twitter üzerinden bağış yapılabiliyor. Twitter bu bahşiş sistemine Bitcoin’i de entegre etmeye hazırlanıyor. Proje tam olarak hayata geçtiğinde içerik üreticilerine Bitcoin ile bağış yapılabilecek.

Twitter’ın en son beta sürümünde buna ilişkin ipuçlarının yer aldığı ifade edildi. Beta’da Bitcoin ile bağış özelliği gelmemiş olsa da içine yerleştirilen kodun, Twitter’ın buna hazırlandığına ilişkin bir ipucu verdiği belirtildi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey Temmuz ayında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in Twitter için önemli bir yeri olduğunu ve bahşiş sistemine de ekleneceğini söylemişti.

Bahşişler için Bitcoin desteğinin henüz sınırlı sayıda beta kullanıcısının testine sunulduğu ve resmi duyurunun ne zaman yayınlanacağın bilinmediği ifade edildi.

Twitter üzerinde kurulu mevcut bağış sisteminde ödeme seçeneği olarak Paypal, Cash App ve Venmo kullanılıyor. Bu uygulamalar Türkiye’de kullanılamadığı için bağış sistemi de ülkemizde kullanılamıyor.

Sızan bir görüntü de iddiaları doğruladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu