coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÜç Borsa Analisti, 2024 Bitcoin ve Kripto Para Piyasasına Dair Tahminlerini Açıkladı

Üç Borsa Analisti, 2024 Bitcoin ve Kripto Para Piyasasına Dair Tahminlerini Açıkladı

Kripto para borsalarından üç analist, yaptığı açıklamalarında yeni yıl için kripto piyasasına dair düşüncelerini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Analistlere göre, kripto para piyasasında 2024 yılında finans kurumlarının faaliyetlerinde bir artış yaşanması bekleniyor. Bu tahmin, spot Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayına, beklenen FED faiz indirimlerine ve daha fazla düzenleyici netliğe dayanıyor.

Üç kripto borsasından ve bir kripto borç verme platformundan analistler, kurumsal yatırımcıların 2024 yılında kripto para sektörüne daha aktif bir ilgi göstereceğini öne sürdü. Deribit türev borsasından alınan veriler, Ekim 2023’ten bu yana kurumsal yatırımcıların faaliyetlerinde bir artış olduğunu gösterdiğinden, analistlere göre bu eğilim çoktan başladı.

Deribit Ticari Direktörü Luuk Strijers, “Ekim ayının sonlarından bu yana, büyük ölçüde Ocak ayında beklenen potansiyel ETF haberlerini çevreleyen beklentiden ve müşterilerin bu etkinlik için stratejik konumlandırmasından kaynaklanan kurumsal faaliyetlerde gözle görülür bir artış oldu” dedi.

Bitfinex analistlerine göre, geleneksel finans kuruluşlarının artan katılımı için birincil tetikleyici, spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması olacak. Blackrock, Fidelity, Valkyrie ve ARK Invest gibi varlık yöneticileri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan ilk spot BTC ETF başvurusunun onaylanması için yarışıyor.

Spot BTC ETF onayının yeni yılın ilk ayı gibi erken bir tarihte gelebileceğini de eklediler. Analistler, “10 Ocak 2024’e kadar onaylanacak bir spot BTC ETF’si için tahminler yapılıyor” dedi.

İlgili Haber  Kripto Para Analisti Willy Woo, Üç Bitcoin Fiyat Senaryosu Paylaştı: "11.5 Milyon Dolar Fiyata Ulaşılması İçin..."

Bitfinex analistleri ayrıca, 2024’teki potansiyel faiz indirimlerinin kurumsal yatırımcıları risk alma duygusuyla cesaretlendireceğini öne sürdü. “Bir faiz indirimi durumu, BTC gibi riskli varlıkları daha düşük faiz ortamında daha yüksek getiri arayan kurumsal yatırımcılar için daha cazip hale getirebilir” diye eklediler.

Piyasa göstergeleri, 13 Aralık’taki bir sonraki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında bir faiz duraklamasına ve 2024 baharında bir faiz indirimine işaret ediyor.

Bitfinex’e göre, yatırımcılar yeni yılda daha fazla düzenleyici netlik ile teşvik edilecek. Bitfinex analistleri, düzenleyici netlik açısından en önemlisinin, “hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar için düzenlenmiş ve daha erişilebilir bir yatırım aracı sağlayacak” bir spot BTC ETF’nin onaylanması olacağını söyledi.

Bittrex Global CEO’su Oliver Linch, 2024’ün küresel adli makamların dijital varlık alanı için düzenlemelerini netleştirme sürecini başlattığı yıl olmaya hazırlandığını belirtti. Linch, AB’nin yıl sonuna kadar tam olarak yürürlüğe girmesi planlanan MiCA mevzuatından bahsetti. Ayrıca, Singapur, Hong Kong ve Japonya’daki önemli düzenleyici gelişmeleri vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail