HaberlerKripto Para

Ukrayna, Ordusu İçin Eurovision Ödülünü Sattı: Alıcı Kripto Para Dünyasından!

Ordusu için gelir elde etmek isteyen Ukrayna, kazandığı Eurovision kupasını kripto para dünyasından bir isme sattı.

Estonyalı bir kripto para borsası olan WhiteBit, Ukrayna ordusu için bağış toplamak amacıyla düzenlenen online bir açık artırmada bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’nın ödül kupası için 500 ETH (940.000 dolar) ödedi.

Mikrofon şeklindeki cam kupa, Rusya’nın Şubat ayındaki işgalinin ardından silahlı kuvvetleri desteklemek amacıyla Ukraynalı müzik grubu Kalush Orchestra tarafından Pazar günü satılan çeşitli eşyalar arasındaydı. Grup bu ayın başlarında Stefania adlı şarkısıyla Eurovision birinciliğini elde etmişti.

Grup Facebook sayfasında “Bu açık arttırmaya bağışta bulunan herkese minnettarız ve kupayı 900.000 dolara satın alan ve şu anda gerçek sahibi olan WhiteBit ekibine özel olarak teşekkür ederiz” dedi.

İlgili Haber
Ukrayna, Savaş Ekipmanı Almak İçin NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor!

Eurovision Kupasından Sağlanan Gelir, Ülkenin Daha Önce Çıkardığı NFT Koleksiyonundan Fazla Oldu

Ukrayna’nın Eurovision ödülünün açık artırmasından elde ettiği para miktarı, daha önce Meta History: Museum of War isimli NFT koleksiyonundan elde ettiğinden fazla görünüyor. Nisan ayında, koleksiyondan 1.600’den fazla NFT’nin OpenSea pazarında satılmış olarak listelenmesinin ardından, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı sözcüsü 600.000 doların üzerinde para topladıklarını söylemişti.

Yaklaşık 1.700 Meta History NFT’si şu anda OpenSea’de 0.075 ETH taban fiyatıyla listeleniyor. Bu, Nisan başındaki 0.155 ETH taban fiyatına kıyasla yaklaşık %50’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Ukrayna hükümeti, Rusya ile savaştaki önemli olaylara işaret eden görüntülerin yer aldığı koleksiyon için başlangıçta 2.182 NFT satmayı planlamıştı ve görünüşe göre NFT’lerin birçoğu alıcı bulamadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu