NFT

Ukrayna, Savaş Ekipmanı Almak İçin NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor!

Rusya'nın işgali ile karşı karşıya kalan Ukrayna, savaş ekipmanı alabilmek için resmen NFT koleksiyonu oluşturdu.

Rusya’nın işgali ile boğuşan ve günlerdir direnç gösteren Ukrayna, ekonomik darboğazı aşmak adına bir sürü yeni adım atıyor. Airdrop imasında bulunarak bağış toplanan cüzdan adresi sonrasında Ukrayna’nın şimdi de NFT koleksiyonu piyasaya süreceği ortaya çıktı. Aslında NFT‘ler daha önce de Ukrayna lehine kullanıldı ancak bu kesinlikle diğerlerinden farklı.

İlgili Haber
Ukrayna Airdropu İptal Etti, Yeni Kripto Para Projesini Açıkladı!

Ukrayna Yeni NFT Koleksiyonunu Duyurdu

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, konu hakkında yaptığı açıklamada ülkenin kendi NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini vurguladı. Bakan, söz konusu dijital sanatın satışları ile ülkeye daha fazla ekipman alınacağını vurguladı.

NFT koleksiyonu aslında Rusya-Ukrayna savaşının bir müzesi gibi olacak. Bütün dünyaya neler olup bittiğini NFT formatında anlatmak istiyoruz.”

Üretilecek her bir NFT’nin, güvenilir bir haber kaynağından alınan bir haber veya hikayeyi anlatacağı belirtildi. Bornyakov, koleksiyonun sadece para toplamak için yapılmadığını ve bunun “cool, iyi görünümlü ve zaman alan bir şey” olacağını ifade etti. Fon ise silah almak için kullanılmayacak. Bornyakov konu hakkında yaptığı açıklamada fonun ne için kullanılacağını şöyle aktardı:

Bu fonu şu an silah almak için kullanmayacağız. NFT gelirleri gece görüş gözlükleri, optik ekipmanlar, kasklar ve kurşun geçirmez yelek kullanımı için kullanılacak.”

Bornyakov, daha önce kendileri tarafından kullanılan fonlarla ise neler alındığını aktardı. Aktarılan bilgilere göre 5.550 kurşun geçirmez yelek, 410.000 paket gıda, 500 balistik kalıp, 3.125 adet termal gözlük, 3.427 adet ilaç, 500 kask ve 60 telsiz bu şekilde alındı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu