HaberlerKripto Para Madenciliği

Ukrayna’da Yeni Olay: Devlete Bağlı Şirkette Kaçak Madencilik!

Ukrzaliznytsya isimli Ukrayna Devlet Demiryollarına bağlı şirkette 100 tane aktif olarak çalışan kripto para birimi üretimi (madenciliği) için kullanılan cihaz tespit edildi.

Nexo

Ukrzaliznytsya şirketinin güvenlik yetkilileri bir gece ansızın merkezde 100 adet bilinmedik bir cisim tespit ettiklerini rapor ettiler. Yapılan incelemede cihazların ne olduğu hakkında önce şaşıran ardından ise cihazların madencilik için kullanılan üretim cihazları olduğunu anlayan güvenlik yetkilileri hemen durumu Ukrayna polisine haber verdi ve olayla ilgili hemen soruşturma başlatıldı. Ülkede kripto para birimleri ile ilgili yasaklar uygulandığı için ihbarın ardından soruşturma aşamasına hemen geçilebilirken, olayda kim veya kimlerin parmağının olduğu henüz tespit edilmese de kısa süre içerisinde Ukrzaliznytsya şirketi bünyesinde yer alan kişilerin sorgulanacak olduğu açıklandı.

Resmi olarak devlete bağlı olan şirketin bu tür bir olaya izin vermediği ancak bu olayda ya müdür, ya da farklı çalışanların parmağının olabilecek olduğu tahmin edilmekte. Resmi olarak nasıl bir sürecin işleyeceği Ukrayna polisi tarafından henüz açıklanmazken, resmi açıklamalara göre ülkede kripto para birimleri madenciliği konusunda vatandaşlarında bu tür olaylara karşı temkinli olması ve madencilikten uzak durması resmen öneriliyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı