Bitcoin

Ukrayna ve Rusya Savaşının En Çok Kazandıran Varlıkları Belli Oldu! BTC Kaçıncı Sırada?

Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaş bütün ekonomik dengeleri alt üst ederken kazanan iki varlık yatırımcıları şaşırttı.

Rusya’nın Ukrayna işgali kesinlikle bütün ekonomik duruşu değiştirdi ve kripto para sektörü de bundan payına düşeni aldı.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) bu savaştan nasıl etkileneceğine dair birçok tahmin olsa da bunların hiçbiri %100 oranında tutarlı olmadı. Geriye bakıldığında ise bu savaşın en çok kazananları şimdiden belli olmaya başladı.

İlgili Haber
Analistler Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginliğin Bitcoin'e Etkisini Tartışıyor

BTC’nin Yükselişi Geride Kaldı!

Bitcoin (BTC), 30 günlük grafikte toplamda %6 değer kaybetmiş durumda olsa da 30 günün dip ve tepe noktalarına bakıldığında kaybın çok daha fazla olduğu görülüyor.

BTC, savaşın başlamasından bu yana en yüksek nokta olarak ulaştığı 45.500 dolardan sonra yaklaşık %12’lik bir kayıp yaşadı ve bu kaybın devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Güvenli liman varlığı olarak atfedilen BTC’nin savaş çıkınca bu şekilde düşüş yaşaması ise yatırımcıları yeniden altın ile diğer varlıklara yönlendirdi.

Mart ayının başından beri yaşananlara bakıldığında ise kazanan kesinlikle Nikel oldu.

Nikel, özellikle Rusya’nın rezervlerin büyük kısmını elinde tutması ile beraber kısa sürede %160 yükseliş elde etti. Nikel tek bir gün içerisinde bile rekor yükseliş elde ederek ton fiyatı başına 100.000 doların üzerine çıktı.

Nikel’in arkasından ise yine savaştan direkt etkilenen buğday gelmekte. Borsalardaki ton buğday fiyatı ayın başından bu yana %43 yükseliş elde etti.

Buğdayı ise %26 ile varil petrol takip ediyor. Varil petrolun devamında ise %9 ile bakır, %5,5 ile altın yer almakta. Altcoin yatırımcıları ise altcoin endeksine bakıldığında BTC’den daha fazla zarar etmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu