coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinUkrayna'dan Yeni Kripto Para Hamlesi!

Ukrayna’dan Yeni Kripto Para Hamlesi!

Ukrayna ulusal kripto para çerçevesi oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2021 yılında yaşadığı boğa sonrası popülaritesi artan kripto paralar, 2022’nin Şubat ayında Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra farklı bir bakış açısı kazandı.

Kriptonun kullanım kolaylığını gören Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ülkesini Rus işgaline karşı desteklemek için kripto varlıkları yasallaştıran bir kanun tasarısını Mart 2022’de onayladı.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Ukrayna Bitcoin'i (BTC) Yasallaştırdı!

Söz konusu yasanın Ukrayna’nın kripto varlıklar için yasal bir pazar başlatmasına izin vereceği belirten yetkililer, ulusal kripto para çerçevesi üzerinde çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini açıkladı.

Ulusal kripto çerçeveleri üzerinde çalışan Ukrayna düzenleyicileri kripto varlıklar yasası için uluslararası uzmanlarla aktif olarak işbirliği yaptıklarını açıkladı.

Bu çalışmalar kapsamında, Ukrayna Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kurulan Sanal Varlıkların Düzenlenmesi Danışma Konseyi ilk toplantısını yaptı.

Konseye Cumhurbaşkanlığı Ofisi temsilcileri, Ukrayna Ulusal Bankası, uzman kuruluşlar ve piyasa topluluğu da katıldı.

Bunlar dışında toplantıya katılanlar arasında uluslararası danışmanlık firması Ernst&Young ve USAID Finans Sektörü Reformu projesinin de yer aldığı belirtildi.

Ulusal Vergi Yasasının kripto para düzenlemelerine göre ayarlanması için yapılması gerekilen değişikliklerin konuşulduğu toplantıda, Ukrayna sanal varlık piyasasında Avrupa Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesinin uygulanması için yapılması gerekenler de konuşuldu.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Rostyslav Shurma yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün Ukrayna’da sanal varlık piyasasının tanıtımı ve gelişimi için ortak çalışmaya yoğunlaşmamız gerekiyor.

Halihazırda uluslararası ortaklar ve uzman kuruluşlarla aktif olarak çalışan Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu var ancak etkili ve olumlu bir sonuca ulaşabilmek için bu süreçte tüm tarafların azami katılımı önemli.

Komisyon, ayrıca Avrupa MiCA düzenlemesinin Ukrayna sanal varlık piyasasında uygulanması konusunda da uluslararası kuruluşlarla aktif olarak çalışıyor.

Aslında burada amaç basit. Ukrayna’da kripto dolaşımını yasal ve güvenli hale getirmektir.

Bu çabalar hem ekonomik hem de uluslararası açıdan ülkemiz için önemli bir adımdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları