HaberlerKripto Para

Sıcak Gelişme: Ukrayna Bitcoin’i (BTC) Yasallaştırdı!

Zelenskyy kripto varlıkları yasallaştıran bir kanun tasarısını onayladı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası kripto para birimleri farkı bir pencereden tartışılmaya ve anlaşılmaya başlandı. Bir yanda Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanma ihtimali tartışılırken, bir yanda Ukrayna’ya yönelik kripto para bağışları gündeme oturdu.

Ukrayna’nın şimdiye kadar 100 milyon dolarlık kripto para bağışı aldığı ifade edilirken, bugün kripto paralara yönelik önemli bir hamle geldi.

Yasa Onaylandı

Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy ülkesini Rus işgaline karşı desteklemek için kripto varlıkları yasallaştıran bir kanun tasarısını onayladı.

Onaylanan ve imzalanan yasa, kripto paraların yasal statüsünü, sınıflandırmasını ve mülkiyeti gibi konularla kripto para hizmet sağlayıcıları için kayıt gerekliliklerini düzenliyor.

Buna göre, kripto para piyasaları Ukrayna Ulusal Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenecek ve denetlenecek.

Ülkede kripto para borsaları yasal olarak çalışabilecek ve bankalar bu borsalar için hesap açacak.

Zelenskyy söz konusu tasarıyı 2021 yılında reddederek meclise geri göndermişti. Meclis tarafından yeniden görüşülen tasarı 17 Şubat’ta Meclis’ten geçmiş ve onay için Zelenskyy’ye gönderilmişti.

Bugün yapılan açıklamayla Ukrayna kripto paraları tamamen yasallaştırmış oldu.

Ülkede sanal varlık pazarının tam olarak başlatılması için bazı kanunlarda değişiklik yapılması da hedefleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu