Borsa

Ukraynalı Bakan Açıkladı: Ruslara Hizmet Veren Kripto Para Şirketleri Boykot Edilecek

Ruslara hizmet veren kripto para borsalarının yasaklanması çağrısına cevap alamayan Ukrayna, alternatif bir yol denemeye karar verdi.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın başlamasından sonra Rusya’ya ciddi miktarda yaptırım uygulandı. Söz konusu yaptırımlar Rus ekonomisini sarsarken kripto para borsalarına yönelik ise ciddi bir adım atılmadı. Buna ek olarak Coinbase ve Binance gibi kripto para borsaları bütün Rus kullanıcıların erişimini yasaklamayı reddetti. Ukrayna ise şimdi başka bir yöntem denemek istiyor.

İlgili Haber
Ukrayna'nın Kripto Engeli Çağrısına Büyük Borsalardan Olumlu Cevap Veren Yok

Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, Rusya içerisinde hizmet vermeye devam edecek olan kripto para borsalarına boykot çağrısında bulundu. Bakan, Reuters’a verdiği son röportajında bütün borsaların Rusya’ya yönelik tam yasaklamaya gitmesi gerektiğini vurguladı.

Özel şirketler yaptıkları şeylerle anılırlar ve bunlar aslında onların neyi desteklediğini gösterir. Eğer kripto para borsaları Rus kullanıcılara yönelik tam bir yasaklamaya gitmezse biz onları boykot edeceğiz.”

Dijital Dönüşüm Bakanlığı daha önce yaptığı çağrısında hem kripto para borsalarının genel yasak getirmesini istemiş hem de AB ve ABD’den borsalara yaptırım uygulanmasını istemişti. Kripto para borsalarının ise masum olabilecek Rus kullanıcıları da böyle yasaklamayı reddetmesi dünya basınından onay topladı.

Coinbase kısa süre önce yasa dışı eylemlerle bağlantısı olan 25.000 cüzdanın engellendiğini belirtse de Rus kullanıcılara yönelik genel bir yasak getirmedi.

Ukrayna’nın yaptığı bu yeni çağrıya nasıl cevaplar geleceği ise önümüzdeki günlerde savaşın rengi değiştikçe belli olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu