BitcoinHaberlerKripto Para

Ukraynalı Bankadan Bitcoin Kararı!

Ukraynanın yerel bankası PrivatBank Bitcoin alımlarını askıya aldı.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy, Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasallaştırılmasını öngören “Sanal Varlıklar” yasa tasarısını imzaladığını açıklamıştı.

İlgili Haber
Ukrayna Bitcoin Ve Kripto Para Yasasını Kabul Etti!

Bu haber kripto para sektörü tarafından olumlu olarak değerlendirilirken Ukrayna’nın yerel bankalarından biri olan PrivatBank müşterilerinin ulusal para birimi grivna ile Bitcoin alımlarını askıya aldığını açıkladı.

PrivatBank’ın Bitcoin Yasağı!

Yerel haber sitesi Forklog’un haberine göre, ülkenin en büyük ticari bankalarından olan en PrivatBank’ın bir sözcüsü bu yasağının geçici olduğunu belirtti.

“Ukrayna Ulusal Bankası’ndan gelen emire göre hareket ediyoruz. Şu anda ülkede uygulanan sıkıyönetimin bitmesi durumunda söz konusu yasağın kaldırılacaktır.”

Forklog, banka müşterilerinin geçici bir süre için banka hesaplarından kripto para hesaplarına ulusal para birimi grivna gönderemeyeceklerini yazdı.

Binance’ın Açıklaması!

Söz konusu yasak ile ilgili dünyanın en büyük kripto para borsası Binance da açıklama yaptı.

Binance Ukrayna tarafından Facebook üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“PrivatBank, Mart 2022’den itibaren kripto para borsalarında UAH ile yapılan faaliyetleri hiçbir istisna olmadan desteklemeyecek.

Böyle bir karar başka herhangi bir banka tarafından her an verilebilir, bu nedenle Binance müşterilerine eşler arası (P2P) borsa hizmetlerini kullanmaları hatırlatılır ve tavsiye edilir.”

ForkLog, Ukrayna’nın kripto para borsası Kuna’nın kurucusu Mikhail Chobanyan’ın, çıkan yasak haberlerine karşı “PrivatBank kısıtlamasının Ukrayna kripto para borsaları piyasasını etkilemediğini, kullanıcıların Kuna’ya Grivna yatırıp çekebildiğini” söylediğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu