Borsa

Ukraynalı Kuna Borsası Kurucusundan İddia: “Binance Rus Hükümeti ile İşbirliği Yapıyor!”

Ukraynalı kripto para borsası KUNA kurucusu Michael Chobanian, Binance'in Rusya ile işbirliği yaptığını iddia etti.

Ukraynalı kripto para borsası KUNA’nın kurucusu Michael Chobanian, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in tüm yaptırımlara rağmen Rusya hükümeti ile bir süredir işbirliği yaptığını iddia etti.

“Changpeng Zhao Ukrayna’yla mı Yoksa Rusya’yla mı Olacağına Karar Vermeli”

Cuma günü verdiği röportajında Chobanian, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından hangi tarafta bulunacağına karar vermesi gerektiğini belirtti:

“Binance ile ilgili olan sorun sadece iki tarafla da çalışıyor olmaları değil. Savaştan önce de Rus hükümeti ile işbirliği içinde olduklarını göstermişlerdi ve bildiğim kadarıyla halen Rus hükümeti ile birlikte çalışıyorlar.”

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Şubat ayında yaptığı açıklamasında platform üzerindeki Rus kullanıcıları yasaklamak gibi bir planları olmadığını fakat yaptırım uygulanan kişilere karşı harekete geçeceklerini açıklamıştı.

Chobanian’ın bu iddialarına Binance tarafından herhangi bir cevap gelmedi.

Bununla birlikte Ukraynalı KUNA borsası kurucusu Chobanian da Binance’in Rus hükümeti ile aktif bir şekilde birlikte çalıştığına dair bir kanıt göstermedi ancak Rus piyasasının Binance için önemli olduğu uzun zamandır biliniyor.

2019 yılında yaptığı açıklamasında Zhao, Rusya’yı “kilit piyasamız” olarak nitelendirmiş ve “tüm topluluklarda, özellikle de Rusya’da her daim ortaklar arıyoruz” demişti. Kısa bir süre önce gerçekleştirdiği röportajında Changpeng Zhao, finansal yaptırımların “kripto paralara spesifik bir sorun” olmadığını söylemiş ve tüm Rus kullanıcıları platformdan atmanın “etik olmayacağını” ifade etmişti.

Diğer taraftan Rusya yetkililer ise kripto paralar konusunda karmaşık açıklamalar yapıyor. Rusya Merkez Bankası, kripto paraların regüle edilmesi yerine tam kapsamlı bir yasak talep ediyor.

İlgili Haber
Binance'den Ukrayna'ya Kripto Para Desteği!

“Binance Söz Verdiği 10 Milyon Dolarlık Yardımı Göndermedi”

Chobanian ayrıca Binance’in Şubat ayında söz verdiği 10 milyon dolarlık bağışın da henüz ülkeye ulaşmadığını belirtti:

“Ukrayna hükümetine 10 milyon dolar bağışladıklarını söylemişlerdi. Ben 10 milyon doları hiç görmedim. O paranın nereye gittiğini kimse bilmiyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu