BitcoinHaberlerKripto Para

Binance’den Ukrayna’ya Kripto Para Desteği!

Ukrayna'ya kripto para dünyasından yardım gelmeye devam ediyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Ukrayna’ya küresel anlamda destek gelmeye devam ediyor.

Bu bağlamda Ukrayna’daki yaşanan savaşa kripto para sektörü de kayıtsız kalmadı.

Son olarak dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su CZ, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ukrayna’daki insani krize yardımcı olmak amacıyla, Binance’in 10 milyon dolar bağış yaptığını ve “Ukrayna Acil Yardım Fonu” başlattığını duyurdu.

Binance olarak odak noktalarının Ukrayna halkına destek sağlamak olduğunu belirten CZ, “Biz sadece insanları önemsiyoruz” dedi.

Binance, başlatılan yardım fonu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Rusya-Ukrayna arasındaki krize yanıt olarak, mültecilere ve çocuklara acil yardım sağlamak ve mülteciler için gıda, yakıt ve malzeme gibi lojistik destek sağlamak için büyük Hükümetler arası Kuruluşlara ve STK’lara 10 milyon ABD doları bağışlıyoruz.”

Binance’un başlattığı Ukrayna Acil Yardım Fonu’na şuana kadar toplam 153,66 Bitcoin değerinde toplam 5.990.645.25 $ bağış geldi.

Kripto Para Sektörü’nden Ukrayna’ya Destek!

Hatırlanacağı üzere kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman Fried de Ukrayna’daki kullanıcılara 25’er dolar dağıttığını açıklamıştı.

Kripto para sektörünün önemli isimlerinden biri olan Ethereum’un kurucusu Rus asıllı Vitalik Buterin de twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ukrayna’ya Zafer” ifadelerini kullanarak Ukrayna’ya destek olduğunu açıklamıştı.

İlgili Haber
FTX Borsasının CEO'su SBF, Ukrayna'daki Kullanıcılara Para Dağıttı
İlgili Haber
Rus Asıllı Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin'den, Ukrayna Mesajı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu