HaberlerKripto Para

Ülkelerin Kripto Para Düşmanlığı Bitmiyor: Akıma Bir Yenisi Katıldı!

Singapur'un finansal otoritesi, kripto paraları eleşitirdi.

Singapur’un finansal regülatörünün üst düzey yöneticisi olan Ravi Menon, bugün katıldığı bir etkinlikte yaptığı açıklamaları ile kripto para sektörünün tepkisini çekti. Menon, kripto para sektörünün yanı sıra internetin, finansın ve genel olarak teknolojinin geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Kripto Paralar, Para Değil!

Kripto paralar hakkında da açıklamalarda bulunan Menon, bunları sert bir şekilde eleştirerek şunları vurguladı:

“Kripto para birimleri birer para mı? Şimdiye kadar cevap hayır olmalı çünkü kripto paralar bir değer transfer aracı olarak oldukça kötü performans sergiledi. Buna ek olarak değer tasarruf aracı olarak da kripto paraların işlevsiz olduğu görüldü.”

Ravi, kripto para birimlerini para yerine koymuyor ve bunu para olarak görenleri de sert bir şekilde eleştiriyor. Kripto para birimlerinin teknik terime göre aslında “kripto token” olduğunu ve asla para olarak görülemeyeceğini belirten Ravi, önemli bir detayı karıştırıyor olabilir.

Ravi’nin kaçırdığı detay ise stablecoinlerin artık ABD’nin üst düzey bankaları tarafından bile bir değer transfer aracı olarak kullanılıyor olması. Bu da kripto paraların çoktan beklenen performansı sergilediğini ve ana akım kabul konusunda önemli adımlar attığını gösteriyor.

“Para” olabilmesi için bir varlığın ödeme amaçlarına uygun olması gerektiğini belirten Ravi, Bitcoin’in buna uygun olmadığını bir kere daha vurguladı ve yatırımcıları bu furyaya “düşmeme” konusunda uyardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Değersiz mi?800 dolardan aldığım btcler 3 dolardan aldığım solona varken ki diğerleri ni söylemeye gerek yok.aynen kanka değersiz 🤣bu kişiye bunları söylemesinin sebebi belki dibi yakalayamamış olmasıdır.neyse 1 yıl sonra 13 k dolardan 20 k dolardan toplasın.80 90 k arasında almak isterse veririm tabi neden olmasın.Yada kim bunları söylemesi için kaç para verdiyse 2x veriyorum sıkıntı yok 🤣


Başa dön tuşu