Kripto HaberleriHaberlerÜlkelerin Yeni Adımı Kripto Para Vergisi Olabilir

Ülkelerin Yeni Adımı Kripto Para Vergisi Olabilir

Takip et

Dünyanın en ağır vergi yükünün uygulandığı ülkelerden olan Türkiye’de vatandaşlar son dönemde yeni vergilerle karşı karşıya kaldılar. Yeni vergi artışları sonrasında %30’ları bulan orandaki artışlar ürün fiyatlarını %30’dan daha fazla zamlandırmaya şimdiden yetti arttı bile. Vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken, birçok kişi ise devletlerin yakın zamanda kripto paralardan vergi alıp almayacakları konusunda soru işaretlerine yanıt aramaya başladı.

Washington yönetimi ve birkaç ülke yönetimi dışında, özellikle vergi oranlarının yüksek olduğu ülkelerde kripto para birimlerinden vergi alınması konusunda corona virüsüne bağlı maddi hasarlar sonucunda vergi getirilmesinin mümkün olup olmadığı tartışması başladı.

Kısa vadede yatırımcıların özellikle vergi yükü konusunda endişeleri giderek artarken, henüz bu yönde adım atan bir ülke yok.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları