Haberler

Ülkelerin Yeni Adımı Kripto Para Vergisi Olabilir

Corona virüsü tüm dünyada etkili olmaya devam ediyor.

Dünyanın en ağır vergi yükünün uygulandığı ülkelerden olan Türkiye’de vatandaşlar son dönemde yeni vergilerle karşı karşıya kaldılar. Yeni vergi artışları sonrasında %30’ları bulan orandaki artışlar ürün fiyatlarını %30’dan daha fazla zamlandırmaya şimdiden yetti arttı bile. Vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken, birçok kişi ise devletlerin yakın zamanda kripto paralardan vergi alıp almayacakları konusunda soru işaretlerine yanıt aramaya başladı.

Washington yönetimi ve birkaç ülke yönetimi dışında, özellikle vergi oranlarının yüksek olduğu ülkelerde kripto para birimlerinden vergi alınması konusunda corona virüsüne bağlı maddi hasarlar sonucunda vergi getirilmesinin mümkün olup olmadığı tartışması başladı.

Kısa vadede yatırımcıların özellikle vergi yükü konusunda endişeleri giderek artarken, henüz bu yönde adım atan bir ülke yok.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu