Kripto Para

Uniswap ve 1inch Sonrasında Hangi Kripto Para Borsaları Airdrop Yapabilir?

Kripto para sektörünü bekleyen sıradaki airdrop etkinlikleri belli oldu mu?

Kripto para sektörünün büyük bir kısmının ilk olarak Uniswap ile duyduğu devasa airdrop etkinlikleri 2021 yılında hız kazanabilir. Merkezsiz kripto para borsası Uniswap, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yaptığı airdrop ile kullanıcılara en az 400 UNI olacak şekilde ücretsiz kripto para dağıttı. O tarihlerde 400 UNI fiyatının 2.000 doların üzerine kadar ulaşması ise bir anda herkesin “airdrop yapacak borsalar” aramasına hız vermesine neden oldu.

Önce Uniswap, Sonra 1inch “Para Dağıttı”

2020 yılının son günlerinde ise bir başka merkezsiz kripto para borsası platformunu kullananlara airdrop programı düzenledi. 1inch kripto para borsası tarafından düzenlenen airdrop etkinliğinde kullanıcılara ortalama 800’e yakın 1INCH dağıtıldı. Söz konusu airdrop etkinliklerine katılmak için ilgili borsaların farklı şartları oluyor ve bunları yerine getiren kullanıcılar ödül almaya hak kazanıyor.

İlgili Haber
Yüzde 1400’ün Üzerinde Kazandıran 1INCH Coin Nedir? – 1INCH Analizi

Uniswap kripto para borsasının yaptığı airdrop ilgiyi bir seviyeye kadar arttırırken 1inch’in yaptığı airdrop ilginin tavan yapmasını sağladı. Peki bunun devamında hangi kripto para borsaları veya DeFi uygulamaları benzer airdrop etkinlikleri yapma ihtimaline sahip?

1 – Zapper

Zapper şu an en çok kullanılan DeFi uygulamalarından birisi olarak biliniyor. Zapper aracılığıyla istenilen DeFi protokolüne likidite sağlanabilmekte ve farklı tokenların alım satımı gerçekleştirilmekte.

Zapper’ın yakın zamanda kendi kripto para birimini piyasaya süreceği söylentisi de kulislerde duyulmaya başlandı. Kullanıcıların bunun öncesinde platformda en az 20 dolarlık işlem yapmaları, airdrop olması durumunda gelir elde etme şanslarını arttırabilir.

2- MetaMask

Kripto para sektöründe en çok kullanılan DeFi cüzdanı olan MetaMask, her geçen gün yeni bir özellik duyuruyor. Son olarak cüzdan içerisinden direkt olarak token swap fonksiyonunu duyuran MetaMask, aynı TrustWallet gibi kendi kripto para birimini piyasaya sürebilir.

Bu sebeple şimdiden farklı MetaMask cüzdan hesapları açmakta fayda var.

3- Instadapp

Instadapp uygulaması da aynı Zapper gibi portföy yönetme aracı olarak biliniyor. MakerDAO, Compound ve Aave odaklı teminat alım satım ve değişim fonksiyonuna sahip olan uygulama, yakında airdrop yapacağı söylentisi ile adından söz ettirdi.

Yukarıdaki uygulamalara ek olarak birçok DeFi platformu bulunsa da beklentilerin özellikle bu üç platforma odaklandığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu