AnalizBitcoinHaberler

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatı İçin Bu Defa İddialı Konuştu!

Popüler analist Tom Lee, Bitcoin için 200 bin dolarlık hedef koydu.

Fundstrat Global Advisors Yönetici Ortağı Tom Lee, Bitcoin‘in (BTC) USD değerinin sonraki yıllarda 200 bin dolara yükselebileceğini iddia etti. Lee’ye göre birçok ABD’li yatırımcı tahvillerle uğraşmayı bırakacak ve sonunda kripto para piyasasına yönelik stratejilerini değiştirecek.

Faiz oranlarının birçok Amerikalı yatırımcıyı kripto paralara yönlendireceğine inanan Lee, bu durumun Bitcoin fiyatını 200 bin dolara çıkarabileceğini söyledi.

Wall Street stratejisti Thomas Lee, Bitcoin’de çoğunlukla boğa tahminleriyle tanınıyor. Beş yıl önce BTC ile ilgili ilk raporunu yayınlayan Lee, varlığın 2022 yılına kadar 15.000 ila 50.000 dolar arasında olacağını öngörmüştü. Ancak Lee’nin tüm tahminleri tutmadı. Öyle ki ünlü analist geçen yıl, “Yıl sonuna kadar Bitcoin için 100 bin doları görmek oldukça makul.” demişti. Ne var ki Bitcoin 2021’i maksimum 69.000 dolarda tamamladı. Ancak 100 bin dolar hedefini tutturamayan tek analist Lee değildi.

Tom Lee’nin 2021’deki tahmini gerçekleşmemiş olsa da yine de Bitcoin’de boğa umutları sönmüş değil. ABD’deki toplam hane halkı net değerinin şu anda 142 trilyon dolar seviyesinde olduğunu ifade eden analist, insanların muhtemelen önümüzdeki on yıl içinde tahvil sahibi olarak para kaybedeceklerini belirtti. Bu nedenle de Bitcoin’e çok fazla para akışı olacağına inandığını söyledi.

Geleceği doğru tahmin etmenin zor olduğunu kabul eden analist,

Birinin gerçekten kristal küresi yoksa kriptoda kesin olmak çok zor. %40’lık çekilişler gerçekten yaygındır ve Bitcoin kazançlarının çoğunu 10 günde bile gerçekleştirebilir. Kripto para konusunda net olmak çok zor.

diye konuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu