AnalizBitcoin

Ünlü Analist: Bitcoin Fiyatında Süper Düşüş Olabilir!

Aayush Jindal isimli analist bu hafta Bitcoin grafiklerinde ne beklediğini açıklayarak dikkat edilmesi gereken noktalara parmak bastı.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta 20.000 dolar rekorunu kıramadı ve yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Birçok kripto para yatırımcısının beklentisi yükseliş yönündeydi ancak beklentiler ile gerçekler tutmadı. Aayush Jindal isimli ünlü analiste göre bu hafta BTC fiyatında hızlı bir düşüş görülmesi mümkün ve önemli bazı seviyeler var.

Jindal’a göre en önemli destek seviyeleri olarak önce 19.150 dolar ve ardından 19.000 dolar seviyesi önemli.

Bu bahsedilen destek seviyeleri altında olacak birkaç günlük kapanışın fiyatta satış baskısı doğuracağı düşünen analist, piyasada çok büyük bir kararsızlık olduğu ve herkesin yatırım yapmak için yukarı veya aşağı doğru bir kırılımı beklediğini sözlerine ekledi.

Direnç olarak ise 19.400 dolar, 19.500 dolar ve 19.800 dolar dirençleri bu hafta şimdilik öne çıkan seviyeler arasında. Eğer ki 19.400 dolar direnci kırılamaz ve 19.000 dolar destek seviyesinin gerisine düşüş olursa 18.500 dolar destek seviyesinin devreye girebileceği, bundan önce önemli seviyenin ise 18.800 dolar seviyesi olacağı belirtiliyor.

Jindal, direnç ve destek noktalarına bu hafta mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini belirtirken, desteklerin kırılıp düşüş dalgası başladığında çok sert gerilemelerin görülebileceği konusunda uyarıyor!

Herkesin kararsız olduğu ve bir kırılım beklediği şu günlerde, özellikle yeni yatırımcıların piyasa netleşene kadar beklemesi tavsiye ediliyor. Eğer bir düşüş olması durumunda dip fiyattan yatırım yapılabilecekken, yükseliş olması durumunda ise kararsızlıktan uzak daha sağlam yatırımlar yapılabilir. Unutmayın; yatırım yaparken “kaybetmemek” en önemli faktör.

*Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu