AnalizBitcoinHaberler

Ünlü Analist Bitcoin’de İki Yıldır Kullandığı Alım Satım İndikatörünü Paylaştı!

Taker Buy Sell Ratio indikatörü nedir?

Yatırımcılar Bitcoin ve altcoin trade ederken pek çok indikatörü kullanıyor. Bu noktada kullanılan indikatörün kısa mı uzun vade de mi daha sağlıklı sonuçlar verdiği ayrı bir önem taşıyor.

Daha orta ve uzun vadeli yatırımlar için zincir içi verilerin kullanıldığını da görüyoruz. Peki zincir içi  veriler kısa vadede trade eden yatırımcılar için yol gösterici olabilir mi?

Zincir içi veri analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju kısa vade tradelerde kullandığı ve başarılı olduğunu düşündüğü bir indikatör paylaştı.

“Vadeli işlemlerde kısa vadeli trade eden bir tüccarsanız bu gösterge size yardımcı olabilir” diyen Ju, kendisinin de “Taker Buy Sell Ratio” indikatörünü kullandığını söyledi.

Taker Buy Sell Ratio: Vadeli işlem sözleşmelerindeki alıcıların alım hacminin, alıcıların satış hacmine oranını gösteren indikatördür. Bu oranın 1’in üzerinde olması yükseliş eğiliminin baskın olduğunu, 1’in altın olması ise düşüş eğilimin ağırlık kazandığını gösteriyor.

Bu veriyi iki yıldır kullandığı ifade eden Ju, kısa vadeli hareketlerde kendisine yardımcı olduğunu söyledi.

Ju’nun paylaştığı grafiğe göre bu indikatör Mayıs ayından itibaren kısa vadeli dip ve tepe noktaları iyi tespit etmişe benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu