Altcoin

Ünlü Analist, Patlama Yaşayacak 5 Altcoini ve Sebeplerini Paylaştı

Michael van de Poppe, rekor beklediği 5 altcoini paylaştı.

Kripto para sektörünün en ünlü isimlerinden birisi olan Michael van de Poppe, bu ay ciddi bir yükseliş beklediği beş altcoini gelen yoğun talep üzerine takipçileri ile paylaştı. Poppe, özellikle Cardano ve Solana gibi Layer 1 projelerinin dikkat çekeceğini ancak bunların devamında tabii ki Layer 2 projelerinin de etkin rol alacağını ifade etti.

İlgili Haber
Ethereum ve Katilleri Sahnede, Hangisi İyi Performans Gösterecek: ETH, SOL, ADA Analizi!

Poppe’ye Göre 5 Önemli Altcoin

Analiste göre şu sıralar Avalanche, Solana ve Cardano harika bir performans sergilemekte. Poppe, bunlara ek olarak ise listesine başka bir Layer 1 projesi olan Cosmos’u (ATOM) eklediğini belirtti. Analist, bunun hala BTC karşısında akümülasyon bölgesinde olduğunu vurguladı ve bunun kırılması ile beraber ilk gerçek rallinin başlayacağını ifade etti.

İlgili Haber
Yeni Zirve İçin Hazırlanan Avalanche'ı (AVAX) Neler Bekliyor! Hedef Kaç Dolar?

Cosmos, geliştiricilerin birbiri ile işbirliği içerisindeki blockchain ağları kurması için piyasaya sürüldü ve iki ağ arasında veri alışverişini mümkün kılıyor. Bu da merkezsiz bir blockchain ağı ve tabir-i caizse blockchain interneti oluşturuyor. ATOM ise an itibarıyla 24 dolar bandından işlem görüyor ve geçtiğimiz haftaya göre %25 yükseldi.

Poppe’nin listesindeki sıradaki kripto para birimi ise Türkiye’de ciddi bir kitleye sahip olan MINA. Dünyanın en hafif blockchain ağı olarak tanıtılan MINA, son 7 günde %40 arttı ve 4 dolar semalarına yaklaştı. Analist, MINA için sıradaki seviyeleri 5,30 dolar ile 8 dolar olarak vurguladı.

Poppe, MINA sonrasında ise gözünü Chainlink’e dikmiş gibi gözüküyor. LINK’in şu an hiçbir şey yapmadığını ve kendi rallisini başlatmadığını belirten analist, 29 dolarlık fiyatı dip olarak görüyor. Analiste göre LINK, BTC karşısında yeni bir rekor kırabilir. Bunun oracle platformu olduğunu hatırlatan analist fiyatın yükselişinin bu sayede engellenemeyeceğini de belirtti.

Poppe’nin listesindeki dördüncü kripto para birimi ise Harmony (ONE) oldu. Analist, ONE’ın 0,12 dolarlık fiyatını da dip olarak görüyor ve bunun potansiyelini BTC paritesine göre çok daha yüksek olarak yorumluyor. Analist bunun için net bir açıklamada bulunmasa da ONE özellikle ağındaki Viper gibi bazı projeler sayesinde dikkat çekmiş ve staking çözümleri ile ön plana çıkmıştı.

ONE’ın bu fiyat yükselişini ne derece devam ettirip ettiremeyeceği ise ünlü analiste göre kesinlikle BTC paritesi ile olan ilişkisine bağlı.

Poppe son olarak ise Tezos’a (XTZ) dikkat çekti. XTZ’nin BTC’ye karşı bu yıl tamamen sessiz kaldığını hatırlatan analist, kırılma olursa bunun BTC karşısında 2x yapabileceğini ifade etti. Bu da XTZ’nin aslında 5 dolarlık fiyattan bir anda 15 dolarlık fiyayta çıkması anlamına geliyor.

XTZ, özellikle staking çözümleri ile ön plana çıksa da Ethereum ve Cardano gibi kripto paraların staking çözümleri bunu geçti ve daha fazla kabul gördü. Bu durum XTZ için hacim düşüşüne yol açarken yine de ağın kendi dinamikleri ile bunun telafi edilmeye çalışıldığı görülüyor ve bütün L1 projeleri yükselirken bunun yerinde sayması pek olası durmuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu