coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizÜnlü Analist PlanB'den Bitcoin (BTC) İçin Alışılmadık Tahmin Geldi: "2024'ten Sonra Bu...

Ünlü Analist PlanB’den Bitcoin (BTC) İçin Alışılmadık Tahmin Geldi: “2024’ten Sonra Bu Fiyata Çıkabilir”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Oldukça popüler bir Bitcoin (BTC) fiyat tahmin modeli olan Stock-to-Flow’un mucidi analist PlanB, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında BTC ile ilgili dikkat çekici bir fiyat tahmini yaptı.

2020 yılındaki halving (yarılanma) etkinliği sonrasındaki pump tahmininin tuttuğunu hatırlatan PlanB, bir sonraki halving sırasında da benzer bir hareket gözlenebileceğini savundu.

PlanB’nin 2024 Halving’i Sonrası Hedefi 532.000 Dolar

Modelinin 2020 halving’i için Bitcoin fiyatında 66.000 dolara kadar bir yükseliş gösterdiğini söyleyen analist, aynı model 2024 halving etkinliği için uygulandığında ise bu kez hedef fiyatının 532.000 dolar olduğunu açıkladı.

Stock-to-flow modeli, altın veya Bitcoin gibi bir emtianın nadirliğini ölçmenin bir yoludur. Emtianın toplam arzını her yıl üretilen miktarla (flow) karşılaştırır. Stock-flow oranı ne kadar yüksekse, emtianın o kadar nadir olduğu kabul edilir.

Bitcoin için stock-to-flow modeli, yeni Bitcoin’lerin üretilme oranı yavaşladıkça (yaklaşık her dört yılda bir meydana gelen halving olayları nedeniyle) Bitcoin’in nadirliğinin zaman içinde artmaya devam edeceği varsayımına dayalı fiyat tahminleri yapmak için kullanılmıştır.

İlgili Haber  Binance CEO'su CZ, Kişisel Servetinin Detaylarını Paylaştı: Altın Tutup Tutmadığını Açıkladı!

Başka bir deyişle, model, dolaşımdaki Bitcoin miktarı yeni arza göre daha yavaş arttıkça, Bitcoin’in fiyatının artacağını, çünkü daha nadir hale geleceğini öngörmektedir. Model, diğer emtialara kıyasla kıtlığına bağlı olarak Bitcoin’in fiyatının gelecekte çok yüksek seviyelere ulaşabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin, madencilik olarak bilinen bir süreç aracılığıyla her 10 dakikada bir sabit miktarda yeni Bitcoin’i dolaşıma sokacak şekilde tasarlandı. Bu süreç, işlemleri doğrulamak ve Bitcoin blok zincirine eklemek için karmaşık matematiksel denklemlerin çözülmesini içeriyor.

Bununla birlikte, yeni Bitcoin üretim oranı kasıtlı olarak yaklaşık her dört yılda bir veya her 210.000 blok çıkarıldıktan sonra %50 oranında azaltılır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları