Bitcoin

Ünlü Analist, Yaşanan Sert Düşüşe Rağmen Bitcoin mi Alıyor?

Uzmanların BTC alımları sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 48.000 dolardan başladığı düşüşünde önce 46.000 doları, devamında 44.000 doları ve şimdi de 40.200 doları gördü.

Bitcoin fiyatının bu beklenmeyen büyük düşüşü aslında finans piyasalarındaki EvergrandeGroup korkusuyla alakalı olabilir.

Çin’in dev şirketlerinden olan Evergrande’nin şu an 300 milyar dolarlık bir borç çukurunda olduğu aktarılıyor ve bunun aynı 2008 yılındaki ekonomik krize benzer bir kriz doğurmasından korkuluyor.

Bitcoin de bütün geleneksel finans piyasaları ile birlikte bundan kaynakla düşüş yaşamakta.

Bitcoin Çıkışları Sürüyor

Buna rağmen Bitcoin ile ilgili önemli bir indikatör hala iyimser sinyal veriyor. Özellikle Coinbase Pro üzerindeki Bitcoin çıkışları yani yüklü BTC çekimleri sürüyor ve bu durum insanların daha fazla BTC aldığına işaret ediyor.

Peki uzman isimler bu konuda tam olarak ne düşünüyor? Binance üzerindeki en iyi traderların alım satım oranlarına ve pozisyonlarına bakıldığında, hala long pozisyonların liderlik ettiği net bir şekilde görülebilmekte.

Buna ek olarak OKEx üzerindeki yatırımcıların da benzer bir tutuma sahip olduğu görülüyor.

Ünlü analist Kaleo da konu hakkında yaptığı canlı yayın açıklamasında dipten BTC almanın şu an fırsat veriyor olabileceğini belirtmişti.

Binance’in lider traderlarının short ve long pozisyon oranları da aslında buna işaret ediyor. Buna rağmen Bitcoin’in 40.000 dolar desteğini kaybetmesi piyasadaki durumu bir anda çok daha kötü bir konuma sürükleyebilir.

Bu sebeple muhakkak spotlu işlem yapılması öneriliyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ayı Sezonu Geldi Mi? Son Düşüşler Neyi Gösteriyor: BTC Teknik Analiz
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu