Kripto HaberleriAnalizÜnlü Analistler Bitcoin'in (BTC) Yükselişini Değerlendirdi ve Hedeflerini Açıkladı!

Ünlü Analistler Bitcoin’in (BTC) Yükselişini Değerlendirdi ve Hedeflerini Açıkladı!

Takip et

Bitcoin’in yavaş yavaş ilerleyen rallisi ile birlikte boğalar yeniden bu yıl hiç görülmemiş seviyelere gözünü dikti.

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası bu yazının yazıldığı anlarda gün içerisindeki %2.5’lik yükselişinin ardından 47.500 dolardan işlem görüyor.

BTC fiyatının gün içerisindeki hareketlerini gösteren fiyat zaman grafiği.

Yükselişlerden sonra Grayscale CEO’su Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Yıla dalgalı bir başlangıç yapmıştık. Bu sadece kripto paralar için değil tüm varlık sınıfları için böyleydi. Bu yüzden kripto paralar için heyecan verici bir sabaha uyandık. Kayıplar silindi ve ayrıca psikolojik 45.000 dolar seviyesi de aşıldı. Buna ek olarak Terra gibi bazı kripto şirketlerinin kendi rezervleri için Bitcoin satın aldığını görüyoruz ve bu da fiyatlara destek olmuş olabilir.”

“Direnç Noktaları 48.270, 50.000 ve 51.000 Dolar”

Miller Tabak + Co şirketinde baş piyasa stratejisi Matt Maley, Bitcoin fiyatının 48.270 dolarda bulunan 200 günlük hareket ortalamasına baktığında bu seviyenin kısa vadeli bir direnç noktası görevi görebileceğini söyledi.

Bunun ötesinde analist, 50.000 dolar seviyesinin büyük bir yuvarlama sayısı olduğu için kritik önem taşıdığını düşündüğünü belirtti. Maley buna ek olarak geçtiğimiz Aralık ayının zirve noktası olan 51.000 dolar seviyesine de odaklandığını aktardı.

“Bitcoin Fiyatı İçin 51.000 Dolar Seviyesi Direnç Görevi Görebilir”

Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton, yaptığı açıklamasında mevcut rallinin “kalıcı olma gücüne sahip olduğunu” söyledi. Analiste göre BTC fiyatı MACD göstergesi ile yeni bir alım sinyali verdi. Stockton 51.000 dolar seviyesinde direnç gördüğünü de belirtti.

DailyFX şirketi stratejisti Nicholas Cawley, yaptığı açıklamasında 52.000 dolar ile 53.000 dolar arasında bir diğer direnç bölgesinin bulunduğunu ve bu bölgede daha önceki zirvelerin ve tepki veren diplerin var olduğunu söyledi.

Cawley, bu bölgenin Bitcoin fiyatı için yeni hedef olduğunu belirtti. Bununla birlikte analist, önümüzdeki iki ya da üç ay içerisinde 52.000 dolar ile 53.000 dolar seviyelerinin test edilebileceğini ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları