BitcoinEthereum

Ünlü Analistten Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Açıklaması: Bu Sene En Çok Onlar Kazanacak!

Ünlü analist ve CTO Rafael-Schultze Kraft, önemli bir BTC ve ETH açıklaması yaptı.

Bitcoin (BTC) fiyatı bu sene 41.900 dolara kadar yükselse de bazı yatırımcıların günlük alım satım nedeniyle uzun vadeli yatırımcılardan daha az kazandığı biliniyor. Birçok kripto para analisti özellikle 20.000 dolar seviyesinin zirve olduğunu düşünüp satış yaparken, HODLER olarak da bilinen uzun vadeli yatırımcılar ellerindekileri korudu. Bu da söz konusu yatırımcıların daha yüksek bir kazanç oranı elde etmesini sağladı.

Ünlü CTO: Bitcoin ve ETH Satmayanlar Daha Çok Kazanacak

Veri analiz şirketi Glassnode’un CTO’su Rafael-Schultze Kraft ise bunun aslında yıl boyunca devam edebileceğini düşünüyor. Kraft, 2021 yılında ne çok kazanan yatırımcı tipinin HODL edip uzun vadeyi hedefleyenler olacağını belirtti. Hem Bitcoin hem de Ethereum için 2021 yılında rekor beklediğini belirten tecrübeli analist, kripto para piyasasının bir anda ralliye başlayabileceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı 11 Ocak tarihinde sert bir düşüş yaşayarak 32.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Birçok bireysel yatırımcı korku veya panik ile o tarihlerde satış yaptı. Balinalar ve kurumsal yatırımcılar ise hiçbir şekilde paniğe kapılmadan dipten alım yaptı. Sektörün en büyük kurumsal yatırım fonlarından olan Grayscale’in tam olarak o tarihlerde alım yaptığını açıklaması aslında durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

İlgili Haber
Grayscale 2612 Bitcoin (BTC) Daha Aldı! Haftalık BTC Arzını Eritmeye Devam Ediyor!

Bitcoin fiyatı tüm zamanların rekorunu kırarak birçok yatırımcının satış yapmasına yol açtı. Ethereum ise rekor seviyesi olan 1.400 doları test edip burayı aşamadı. Bu sebeple şu an gözler daha çok ETH üzerine çevrildi ve Kraft yakında ETH fiyatında hareketlilik olabileceğini ima etmekte. Ünlü CTO buna rağmen uzun vadeli yatırımın, al sat yapmaktan daha kazançlı olduğunu belirterek, “HODL” mesajı verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu