blank
BitcoinHaberler

Grayscale 2612 Bitcoin (BTC) Daha Aldı! Haftalık BTC Arzını Eritmeye Devam Ediyor!

Grayscale alımları hızlandı.

Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler küçük yatırımcıları korkutsa da kurumsal yatırımcı kanadından gelen talep aynı hızla yükseliyor.

Dün paylaştığımız haberde, en büyük BTC balinası olan Grayscale’in hafta içerisinde 2170 Bitcoin satın aldığını ve toplam BTC sayısını 608.810’a yükselttiğini paylaşmıştık.

İlgili Haber  Grayscale Hızlı Başladı! Saatler İçinde 80 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Aldı!

Bugünkü Bybt verilerine göre, Grayscale çantasına 2612 BTC daha ekledi. Bildiğiniz üzere Grayscale oluşturduğu fonlar aracılığıyla, Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara güvenli bir yatırım imkanı sunuyor.

Kaynak: ByBt

Aralık ayından itibaren yeni alımlara kapalı olan fon, bu hafta itibariyle yeni yatırımcı kabulüne başladı. Fon’un daha önce gerçekleştirdiği devasa alımların ardından, bir haftalık süreçte 5322 BTC alması, Bitcoin’e olan kurumsal ilginin hız kesmeden devam ettiğini gösteriyor.

Günlük yaklaşık 900 BTC çıkarıldığı düşünüldüğünde, Grayscale bir haftalık BTC üretiminin neredeyse tamamını almışa benziyor.

Kurumsal yatırımcıların daha uzun vade yatırım stratejileri oluşturduğu düşünüldüğünde Bitcoin’deki uzun vade beklentilere paralel bir alım çılgınlığının devam ettiğini görüyoruz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu