AltcoinBitcoin

Ünlü Analistten Bitcoin ve Altcoin Yorumu: “Altcoin Sezonu Böyle Başlar”

Poppe'den beklenen açıklama!

Kripto para sektörünün tanınan ismi analist Michael van de Poppe özellikle altcoinler özelinde yaptığı açıklamalarla tanınan birisi. Poppe, Cardano için yaptığı açıklamanın devamında rekor gelmesi ile de tanınırlığını bir kere daha arttırmış oldu.

Tecrübeli isim, 100.000’in üzerinde YouTube abonesine yönelik yayınladığı son videosunda da lider kripto para birimi Bitcoin’in şu an alt noktalarda işlem gördüğünü ve konsolidasyondan geçtiğini ifade eti.

Analist, BTC’nin hala riskli noktada olduğunu belirttikten sonra özellikle 44.000 dolar desteğine düşüş yaşanabileceğini ima etti. 44.000 dolar daha önce de test edilmiş ve buradan sıçrama olmuştu. BTC an itibarıyla 47.900 dolardan işlem görmesiyle de aslında bu destekten elde ettiği sıçramanın önemini ortaya koymakta.

Altcoin Sezonu Ne Zaman?

Analist, Bitcoin’in bu rallide kalmasının ve altcoinlerin yükselişini sırasıyla sürdürmesinin ise altcoin sezonu anlamına geldiğini vurguladı. Analist, özellikle Bitcoin’in destek noktasında tutunmasının önemli olduğunu ifade etti.

Gerçek altcoin sezonu ise Bitcoin dip yaptığında görülür. Bitcoin şu an direniyor ve kimse altcoinlere ilgi duymuyor. BTC durduğunda altcoin sezonu başlayacaktır.”

Van de Poppe, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti hakkında açıklamada bulunmasa da bunun %40 altına inmesi kesinlikle altcoinler için önemli bir sinyal olacaktır. Analist yine de 44.000 doların altına inilmesi durumunda BTC için karamsar günlerin başlayabileceğini vurguladı. BTC ise henüz bu riskli noktaya düşmedi.

Özetle analist, BTC eğer 44 bin dolar üzerinde tutunursa ve stabil bir şekilde ilerleyemeye devam edip savruk hareket yapmadan hakimiyetini düşürürse işte altcoinlerde o zaman güzel bir ralli görebiliriz dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu