Ana SayfaBitcoinÜnlü Bitcoin Madencisi 100 Milyon Dolarlık Ek Kredi Aldı!

Ünlü Bitcoin Madencisi 100 Milyon Dolarlık Ek Kredi Aldı!

Takip et

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilerinden biri olan Marathon Digital, BTC teminatlı 100 milyon dolarlık kredi aldığını duyurdu.

Marathon Digital yaptığı açıklamada kredi olanağını genişlettiğini ve Silvergate Bank ile mevcut 100 milyon dolarlık kredi limitini yeniden finanse ederek, 28 Temmuz’da BTC teminatlı 100 milyon dolarlık ek bir vadeli kredi aldığını belirtti.

Yeniden finanse edilmiş kredi limiti, şirketin başlangıçta 50 milyon dolar ve 270 gün içinde (28 Temmuz’dan itibaren) kalan 50 milyon doları çekebilme imkanı veriyor.

Marathon’un CFO’su Hugh Gallagher yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu borç tesislerini kapatmaktan memnunuz. Vadeli kredi ve revolver kombinasyonunun Marathon’a finansman seçeneklerimiz konusunda olağanüstü bir esneklik sağladığına inanıyoruz.

Bu tesislerle, gelecekteki operasyonlarımızın büyümesini finanse etmede hem kapasite hem de opsiyonellik ekleme hedeflerimize ulaştık.

Silvergate ekibine, bu tesisleri hayata geçirmek için işbirliği yaparken katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.”

Marathon Digital ayrıca, Ekim 2022’de sona erecek olan ilk 100 milyon dolarlık kredide ödenmemiş bakiye olmadığını ifade etti.

Marathon Digital, bu yılın başlarında yaptığı açıklamada rezervlerinde 8.595 adet Bitcoin olduğunu ve Ekim 2020’den bu yana hiç satmadıklarını söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları