Kripto HaberleriBitcoinÜnlü CEO, Bitcoin Karşıtı Peter Schiff'i Hedef Aldı: "BTC'yi Henüz Çözemedi"

Ünlü CEO, Bitcoin Karşıtı Peter Schiff’i Hedef Aldı: “BTC’yi Henüz Çözemedi”

Takip et

Gerber Kawasaki Varlık ve Yatırım Yönetimi CEO’su Ross Gerber, yakın zamanda attığı bir tweet’te kripto para karşıtı Peter Schiff’i hedef aldı ve Schiff’in henüz Bitcoin’i çözemediğini iddia etti.

Önde gelen bir Amerikalı finans analisti olan Schiff, vergi avantajları için Porto Riko’ya taşınmıştı. Gerber, altın uzmanı analist Schiff’in kendisini birkaç kez bu Karayip adasına taşınmaya ikna etmeye çalıştığını ancak başarılı olamadığını söylüyor.

Peter Schiff’in Bankası Düzenleyici Kurumların Radarına Girmişti

Genellikle kripto paralarla ilgili tartışmalı açıklamaları nedeniyle gündeme gelen 59 yaşındaki Schiff, kısa süre önce vergi sorunlarıyla karşılaşmıştı.

Porto Riko’daki bir banka denetleyicisi, kısa süre önce Schiff’in Euro Pacific Bank adlı küçük bankasının faaliyetlerini bir soruşturma kapsamında askıya aldı.

İlgili Haber
Bitcoin Yatırımcılarının Ahı Mı Tuttu: BTC Düşmanı Peter Schiff'in Başı Dertte!

Schiff’in bankasının fon aklamak ve vergi kaçırmak için kullanıldığı iddia ediliyordu. Düzenleyici kurum, finans uzmanının bankasının “uzun bir uyumsuzluk geçmişine” sahip olduğunu belirtti.

Avustralya’nın en popüler gazetelerinden The Age, Euro Pacific’in Atlantis Operasyonu adı verilen bir soruşturmanın ilk büyük hedefi haline geldiğini açıkladı. Çalışma grubu, Porto Riko’nun son hamlesini överek, bunun vergi kaçıran diğer bankacılık kurumları için caydırıcı olacağını iddia etti.

Ancak Schiff, New York Times’a verdiği demeçte bankanın “yanlış bir şey yapmadığını” söyledi.

Bitcoin karşıtı yatırımcı, bu hamlenin arkasındaki nedeni bilmediğini öne sürerek askıya alma kararının kendisini şaşırttığını iddia ediyor.

Aralık ayında Gerber, Bitcoin ve Ethereum’u “hamamböceklerine” benzeterek bu kripto paraların kalıcı gücünü vurgulamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları