BitcoinEthereumHaberler

Ünlü CEO Hisse Senetlerimi Satıp Bitcoin Alıyorum Dedi! İşte Nedeni

Celsius CEO'su gelecek yıl ABD'de ekonomik durgunluk yaşanacağını söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda Bank of America (BofA) tarafından yayınlanan bir araştırma notunda ABD’de enflasyon ve ekonomik durgunluk şokunun yeni başladığını belirterek durgunluk döneminde kripto para birimlerinin hisse senetlerinden daha iyi performans göstereceğini ifade etmişti.

İlgili Haber
Bank of America'dan Kripto Para Tavsiyesi: "Ekonomik Şoklar Yeni Başlıyor!"

BofA’dan sonra şimdi de Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, ABD’de FED’in artan enflasyon karşısında uygulamaya başladığı sıkı para politikasının gelecek yıl ekonomik durgunluğa yol açabileceğini söyledi.

Kitco News’e konuşan Alex Mashinsky, yaşanacak ekonomik durgunluk senaryosunda kendi uygulayacağı stratejisini açıkladı:

“Yılın başından beri borsalarda düşüş yaşanırken lider kripto para birimi Bitcoin yaşadığı kayıpların çoğunu düzeltti. Bu da Bitcoin’in nihayet güvenli bir liman gibi görülemeye başlandığı anlamına geliyor.

Bu yüzden de bir kez daha borsadaki hisselerimi satıyorum ve daha fazla Bitcoin alıyorum.”

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri olan teknoloji borsaları ile Bitcoin arasındaki devam eden yüksek korelasyon konusuna da değinen ünlü CEO, artık bu ikili arasındaki korelasyonun ayırmanın zamanının geldiğini düşünüyor.

“FED, likidite koymak ve piyasadan likidite çekmek yerine, faiz oranlarını artırarak ekonomi üzerinde çok fazla baskı yapıyor.

Aynı zamanda dünyanın en büyük dokuzuncu ekonomisi olan Rusya’ya karşı uygulanan ekonomik yaptırımlar ekonomimiz üzerinde büyük bir resesyon baskısı oluşturuyor. Bu yüzden de 2023 yılında bir durgunluk bekliyorum.”

Mashinsky son olarak Bitcoin’in bu yıl içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını düşündüğünü belirterek Bitcoin (BTC) ile birlikte Ethereum’un (ETH) da ekonomik durgunluk döneminde çok iyi performans göstereceğine inandığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu