Kripto HaberleriBitcoinÜnlü CEO, "Tarih, 2020'nin Bitcoin'in Zirveye Yükseliş Yılı Olduğunu Yazacak!"

Ünlü CEO, “Tarih, 2020’nin Bitcoin’in Zirveye Yükseliş Yılı Olduğunu Yazacak!”

Takip et

Şu sıralar en iyi yatırım aracının altın mı, gümüş mü yoksa kripto paralar mı olduğu tartışması gündemde en sık yer alan konular arasında başı çekiyor. FED’in sınırsız şekilde dolar basması, JPMorgan ve Goldman Sachs’ın dolar hakkındaki olumsuz yorumları, doların gelecekte tahtının derinden sarsılacağını ortaya koyarken birçoklarına göre her devrin en değerli yatırım aracı hala “altın”.

Öte yandan JPMorgan’ın kurucularının altını tek gerçek “para” olarak tanımlamaları da durumu dolar açısından gözle görülür bir hezimete doğru sürüklüyor.

Dünyanın önde gelen finansal danışmanlık firmalarından biri olan DeVere’nin kurucu CEO’su Nigel Green ise altınla birlikte Bitcoin’in de değer kazanacağına inanıyor. Green’e göre mevcut ekonomik koşullar sürerse altın ve Bitcoin, yatırımcıların elde etmek için yarışacağı iki değer haline gelecek. Green’e göre Bitcoin’i roketleyecek en büyük iki etken ise ABD’de yaklaşan başkanlık seçimleri ve doların giderek itibarsızlaşması.

Özellikle bu sene yapılacak olan başkanlık seçimlerinin büyük önem arz ettiğine değinen CEO, başkanlık sıfatını kazanacak kişinin hem dünyanın en büyük ekonomisine liderlik edeceğini hem de coronavirüs pandemisiyle mücadelede aktif bir rol üstleneceğini dile getirdi.

Öte yandan ekonomideki mevcut belirsizliğin sadece Bitcoin için değil, altın için de önemli bir yükseliş fırsatı doğurduğunu belirten Green, Bitcoin’le altının farklı kulvarlarda yarıştıklarını belirtmekle birlikte “dijital altın” olarak değerlendirilen BTC’nin bir süre sonra altını bile tahtından edebileceğini düşünüyor. Nihayetinde giderek teknolojik hale gelen sektörler içinde ekonominin de yer alacağını belirten CEO, itibari para piyasalarındaki her olumsuzluğun dijital değerler için yarar sağlayacağı görüşünde.

2020’nin Bitcoin için önemine değinen Green, “Tarih 2020’nin Bitcoin için bir zirveye yükseliş yılı olduğunu yazacak!” şeklinde konuşacak kadar iddialı bir tavır içerisinde.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları