Bitcoin

Ünlü Fon Yöneticisinden Yeni Bitcoin (BTC) Açıklaması: Oldukça Olumlu

Cathie Wood, Bitcoin fiyatının oldukça olumlu bir döneme girdiğini belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatının piyasaları sarsan düşüşü şu an itibarıyla bitmiş gibi gözüküyor. Lider kripto para birimi Bitcoin 44.000 dolara kadar düştükten sonra yeni gelen haberler ile 51.000 dolara iğne atmayı başardı. Ark Investment Management CEO’su ve kurucusu Cathie Wood ise Bloomberg’e verdiği röportajında BTC fiyatının gidişatını yorumladı.

Bitcoin Düzeltmesi Oldukça Sağlıklı

Wood, yaşanan majör düzeltmenin aslında oldukça sağlıklı olduğunu ifade etti ve ekledi:

Bitcoin konusunda çok pozitifiz ve sağlıklı bir düzeltme yaşandığını görmekten mutluyuz. Hiçbir piyasa devamlı olarak yükselmez ve herkes bunu bilir. Herkes böyle günler için hazırlıklı olmalı.”

Ark Investment’ın bu düşüşten yararlanıp yararlanmadığı ise bilinmiyor. Ark Investment, Grayscale üzerindeki verilere göre 7,31 milyon BTC’ye sahip. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 44.000 dolara kadar düşmesi ödeme devi Square’in Bitcoin almasını sağlamıştı. Square 170 milyon dolarlık Bitcoin alarak toplam yatırım miktarını 210 milyon dolara çıkardı.

İlgili Haber
Son Dakika; Square 170 Milyon Dolar Değerinde 3318 Bitcoin (BTC) Aldı!

Wood ise Bitcoin’in temel özelliğinin aslında tam da Square’in alım amacına hizmet ettiğini belirtti. Bunun enflasyona karşı direnç sağladığını vurgulayan Wood, Bitcoin’in bu sayede yükseleceğini düşünüyor. Tesla gibi şirketlerin enflasyona karşı sigorta olarak BTC almasından sonra birçok milyarderin benzer şekilde açıklamalarda bulunduğu görülmeye başlandı.

Wood da bu kervana katılarak kendi varlığının %5’ini kripto para yatırımı olarak değerlendirdiğini ve yatırımcılara da aynısını tavsiye ettiğini açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu