BitcoinHaberler

Son Dakika; Square 170 Milyon Dolar Değerinde 3318 Bitcoin (BTC) Aldı!

Square'den Bitcoin'e destek geldi.

Bitcoin günlük kapanışını MA20 üstünde yapmak için mücadele ederken bir destek de Square’den geldi.

San Francisco merkezli ABD’li finans şirketinin 170 milyon dolar değerinde 3318 BTC aldığı bildirildi.

Bu alımla birlikte şirketin toplam varlığının %5’ini Bitcoin oluşturuyor.

Piyasadaki belirsizlikler arasında Bitcoin’deki büyük ralliyi başlatan kurumsal şirketler arasında yer alan ABD merkezli Square’nin yeniden sahneye çıktığına şahit olduk.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre alınan Bitcoinlerin ortalama maliyeti 51200$.

“Square bugün  170 milyon $ ‘lık toplam alım fiyatına yaklaşık 3.318 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Square’in önceki 50 milyon dolarlık bitcoin alımıyla birleştirildiğinde, Square’in toplam nakit, nakit benzerleri ve satılabilir menkul kıymetlerinin yaklaşık yüzde beşini 31 Aralık 2020 itibarıyla Bitcoin ile temsil ettiği anlaşılıyor.”

Şirketin açıklamasında Bitcoin’e ve kripto paralara olan güvene de vurgu yapılarak, Bitcoin alımlarının devam edeceği belirtildi.

“Square, kripto para birimlerinin bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için yol sağlayan ekonomik güçlendirme aracı olduğuna inanıyor.

Bu yatırım, Square’in bitcoin için devam eden taahhüdünün bir parçası ve şirket bitcoin’deki toplam yatırımını diğer yatırımlarına göre sürekli olarak değerlendirmeyi planlıyor.”

Bitcoin’de günlük fiyat aralığa baktığımızda 54.000$ ile 44.000$ aralığında geniş bir marjda işlem gördüğünü anlıyoruz.

Bu haber Bitcoin’deki yön konusunda belirleyici olacak mı takip ediyor olacağız. Ancak teknik anlamda günlük Ma20’nin (47700$) üzerinde yapılacak bir gün kapanışı yön konusunda kritik bir rol oynabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu