BitcoinHaberler

Ünlü Kripto Girişimcisi, Bitcoin Kritik Özelliklerini Kaybediyor Dedi ve Nedenini Açıkladı!

Bir zamanların gözde Bitcoin analistlerinden biri olan Roger Ver, BTC'nin kritik bir özelliğini kaybettiğini açıkladı.

Bitcoin dünyasının bir zamanlar önde gelen isimlerinden kripto para girişimcisi Roger Ver, BTC’nin Satoshi Nakamoto’nun oluşturduğu devrimsel bir özelliği kaybettiğini iddia etti.

“Kullanıcıların Bitcoin’lerini Borsa Hesaplarında Tutmasıyla Birlikte BTC Kritik Bir Özelliğini Kaybetti”

Bitcoin Cash (BCH) destekçisi olarak tanınan Ver, tüm normal kullanıcıların kripto paralarını kendi bağımsız cüzdanları yerine borsalar gibi emanete dayalı (custodial) cüzdanlarda tutmaya başlamasıyla birlikte BTC’yi devrimsel yapan kritik bir özelliğin kaybolacağını söyledi.

Custodial cüzdanlar, Bitcoin’in white paper belgesinde yer alan gizlilik prensibini ihlal ediyor. BTC’nin manifestosu olan bu belgede, BTC işlemlerinin Blockchain üzerinde şeffaf bir şekilde gerçekleşti ancak veri olarak yalnızca alıcı ve gönderici cüzdanlar ile gönderilen miktar verilerinin tutulduğu belirtiliyor.

“Artık Kripto Para Kullanıcılarının Kimlikleri Anonim Değil”

Kripto para cüzdanlarının kullanıcıların kimlik doğrulaması yapması ile birlikte BTC gönderim işlemlerinin alıcı ve göndericisinin anonim olma özelliği kaybolacak. Birçok merkezi kripto para borsası kullanıcılarının kimliklerini doğrulamasını zorunlu kılıyor.

Kullanıcıların birbirine para gönderirken anonim kalma özelliği 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından tasarlanmış ve BTC’yi bankalardan ayıran ana unsur olmuştu. Her bir Bitcoin kullanıcısı bu sayede kendi dijital bankaları haline geliyor ve kripto paralarını kendi uygun gördükleri şekilde depolayıp harcayabiliyor.

Roger Ver, giderek daha fazla kullanıcının BTC’lerini borsa hesaplarında tutmaya başladığını ve bu yüzden BTC’nin sahip olduğu ana özelliklerden birinin kaybolmaya yüz tuttuğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu