BitcoinHaberlerKripto Para

Ünlü Milyarder: “Bitcoin’de (BTC) Ne Ayı Ne De Boğayım!”

Ray Dalio, Bitcoin'e karşı ılımlı tavrını sürdürüyor.

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio bugün katıldığı bir söyleşi de 2022 yılına dair Bitcoin ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

2021 yılında Bitcoin’in gösterdiği performans karşısında Bitcoin ve kripto para karşıtı söylemlerinden vazgeçen ünlü milyarder, Mayıs ayında bir miktar Bitcoin aldığını itiraf etmişti.

Bitcoin’e karşı ılımlı tavrını sürdüren Ray Dalio, Bitcoin’de ne düşüş ne de yükseliş hissettiğini ifade etti.

Milyarder arkadaşı Bill Miller’ın portföyün %1 ile %2’sinin Bitcoin’e ayrılması gerektiği düşüncesine katıldığını söyleyen Dalio, portföy çeşitlendirmesi yapılması gerektiğini belirtti.

Kripto pazarını olimpiyat yarışlarına benzeten Dalio, kripto pazarında rekabet etmenin Olimpiyatlarda rekabet etmekten daha zor olduğunu söyledi.

“Bunu yapmaya çalışan ve arkalarına daha fazla kaynak koyan birçok insan var.”

Konuşma esnasında Dalio’ya kripto topluluğunun bazı üyeleri tarafından yeni kitabının Bitcoin için reklam olarak görülmesi hakkındaki düşünceleri soruldu. Ünlü milyarder buna  cevap olarak “kripto topluluğu içinde yeni fikrilere açık insanlar kadar bağnazlar da var.” dedi.

Bitcoin’in gösterdiği başarıdan etkilendiğini yineleyen Dalio, Bitcoin’in de kendi içinde bazı riskler barındırdığını bu bağlamda da ilerleyen zamanlarda Bitcoin’e de alternatif çıkabileceğini iddia etti.

Dalio, hükümetlerin geçmiş zamanlarda altın ve gümüşe getirdiği yasaklara dikkat çekerek, Bitcoin’in de yasaklanabileceği konusunda bir kez daha uyardı.

“Alternatif bir para biriminiz olduğunda, bu tüm hükümetler için bir tehdittir. Her hükümet kendi para biriminde bir tekel ister.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu