BitcoinHaberlerKripto Para

Ünlü Milyarder Bu Yatırımcılar Kripto Paralarda Başarısız Olacak!

Mike Novogratz kripto para piyasasındaki düşüşle ilgili konuştu.

Dijital varlık yöneticisi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, kripto para piyasasında devam eden düşüle ilgili konuştu.

Bloomberg’in haberine göre New York’taki Piper Sandler Küresel Borsalar ve Aracılık Konferansı’nda konuşan Mike Novogratz, kripto para birimlerine yatırım yapan hedge fonlarının üçte ikisinin, mevcut piyasa düşüşünün bir sonucu olarak başarısız olacağını söyledi.

“Hacim düşecek, kripto para birimlerine yatırım yapan hedge fonlarının yeniden yapılandırılması gerekecek.

Kelimenin tam anlamıyla 1.900 kripto hedge fonu var ve tahminlerime göre üçte ikisi iflas edecek.”

Novogratz’a göre kripto para fiyatlarında son altı ayda yaşanan düşüşün nedeni kripto para piyasasının FED’in para politikasındaki sıkılaşma sonucu faizleri artırmasıdır.

Bitcoin’in (BTC) gerçek bir makro varlık olarak kalacağına inandığını savunan Novogratz, SEC’in halen spot bir Bitcoin ETF’ini onaylamamasını ve bu konudaki duruşunu çılgınlık olarak nitelendirdi.

UST Ve LUNA Felaket Bir Kayıptı!

UST ve LUNA’nın çöküşüne de değinen ünlü CEO ayrıca LUNA’nın çöküşünün kripto para birimlerine ve merkezi olmayan finansa (DeFi) olan güveni sarstığını söyledi.

Kendisinin ve Galaxy’nin yatırımcı olduğu Terra blok zincirinin geçen ayki çöküşünü projedeki kusurlardan ziyade makroekonomik faktörlere bağlayan Mike Novogratz şunları söyledi:

“Felaket bir kayıptı ancak Terra projesinin CEO’su inanılmaz derecede zeki ve karizmatikti ve yaptığı şeyin arkasında muazzam bir ivme vardı.”

Novogratz geçtiğimiz ay LUNA çöküşünden sonra kripto para piyasasının mevcut durumu göz önüne alındığında “dip bulmaya çalışmanın son derece yüksek riskli olduğunu ve piyasanın daha da çökebileceğini” söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu