BitcoinHaberler

Ünlü Milyarder: “Ethereum (ETH), Bitcoin’den (BTC) Daha Avantajlı Çünkü…”

Mark Cuban'ın BTC ve ETH yorumunu aktardık.

Dünyanın en ünlü milyarderleri arasında yer alan NBA ekibi Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban katıldığı bir Youtube söyleşisinde Bitcoin, Ethereum ve Merkezi olmayan finansa (DeFi) ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’e yönelik eleştirileri ile sık sık gündeme gelen Cuban, Bitcoin’e yönelen kurumsal dalgayı yorumladı ve fikrinin değişmediğini belirtti. Cuban’a göre Bitcoin bir para birimi değil. Bitcoin’nin para birimi olma özelliği göstermediğini iddia eden milyarder Bitcoin’e bir değer deposu gözüyle bakıyor.

“Bugüne kadar söylediğim gibi Bitcoin bir para birimi değil. Ancak güçlü bir değer deposu. Bugün değişen şey de bu. İnsanlar onun bir değer deposu olduğunu anlamaya başladığı için ona yöneliyor.”

Daha ucuz olduğu için bir çok ülkenin blok zincir üzerinden kendi dijital parasını çıkaracağına inanan Cuban, blok zincir teknolojisinin gelecek vaat ettiğini ifade etti.

“Geleneksel para birimleri gereksiz maliyetli. Basılan her kuruş için para kaybediyoruz. Bunun için ülkeler dijital paraya geçiş yapacaklar. Ülkeler dijital para birimlerine daha fazla girdikçe altın rezervlerinin belirli bir yüzdesini satıp bununla BTC ve ETH alabilirler.”

Blok zincir üzerindeki kabiliyetleri nedeniyle Etheruem’un Bitcoin’e nazaran daha avantajlı olduğunu ifade eden milyarder şunları aktardı;

“Akıllı sözleşmeleri , kripto paraların “patladığı” ve bankacılık sistemi için büyük bir tehdit oluşturduğu en önemli an olarak görüyorum. Bu nedenle “Ethereum’un sıradan insanlar için Bitcoin’e göre daha fazla avantajı var.”

Cuban’ın akıllı sözleşmeleri desteklemek için yaratılan Etheruem’a ve DeFi projelerine olan ilgisinin temelinde, bu projelerin mevcut bankacılık sistemini gölgede bırakacak bir finansal alt yapı inşa etmiş olmaları yatıyor.

Açıklamalarının tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu