BitcoinHaberlerKripto Para

Ünlü Milyarder’den Bitcoin Yorumu: “Yatırımcıları Kandırıyorlar!”

Kripto karşıtı milyarder ayı piyasasının halen bitmediğini düşünüyor.

Fisher Investments CEO’su Kenneth Fisher, CNBC-TV ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda kripto sektörünün yatırımcıları kandırdığını ve 2022 yılında da bunun devam edeceğini iddia etti.

Ünlü milyarder, kripto para piyasasının finansal sistemler için önemli bir risk oluşturduğuna halen inandığını ancak 2022 yılında potansiyel bir risk olma olasılığının düşük olduğunu ifade etti.

“Kripto piyasasının potansiyel bir risk olduğunu düşünüyorum, ancak 2022’de sorun yaşatabilecek potansiyel bir risk olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen sonrasında risk oluşturacak.”

Kripto karşıtı olan Fisher, kripto paraları işaret ederek “bu tür şeylerin patladığını” savundu. “Patlama” sözcüğüne açıklık getiren Fisher, ayı piyasasının piyasa dibe vurana kadar devam edebileceğini iddia etti.

“Normalde, öncelikle ayı piyasası başlar. Ayı piyasalarının başlangıçları hiçbir zaman şiddetli olmaz. Genellikle nazikçe başlayan bu baskınlar zaman içerisinde şiddetli bir hâle gelir.
Daha sonraki süreçte şiddet oranı artar ve genellikle bu tür şeylerin patladığını ve potansiyel gerçek sorunlara dönüştüğünü görürsünüz.”

Fisher kripto karşıtı söylemlerine devam etse de kripto para sektörü 2021 yılında muazzam bir büyüme kaydetti. 2021 Chainalysis Global Crypto Adoption Index’e göre, dünya çapında bir çok ülkede bu yıl kripto para birimlerinin kullanımını arttı.

154 ülkeden toplanan verilere göre toplam küresel benimseme puanının 2,5’te olduğu 2020 ikinci çeyreğine kıyasla, 2021’in ikinci çeyreğinde bu puanın 24 puan olduğu belirlendi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu