Ana SayfaBitcoinÜnlü Senatörden Wall Street'e Bitcoin Uyarısı!

Ünlü Senatörden Wall Street’e Bitcoin Uyarısı!

Takip et

Kripto para karşıtı duruşu ve söylemleriyle tanınan ABD senatörü Elizabeth Warren, Wall Street‘e kripto para pazarına girişini azaltmasını tavsiye etti.

Bloomberg’in haberine göre, Senato Bankacılık Komitesi üyesi Elizabeth Warren, komite üyelerini ve senatörleri, bankalar tarafından sunulan Bitcoin (BTC) ve kripto para hizmetlerinin sonlandırılması için bir mektup imzalamaya çağırdı.

Hazırlanan mektup Para Birimi Denetleme Ofisine (OCC) hitaben yazıldı.

Mektup, OCC’yi, tüketicileri koruyan ve bankacılık sistemini koruyan alternatif kripto para yaklaşımı geliştirmek için Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve FED ile işbirliği yapmaya çağırıyor.

Elizabeth Warren, düzenleyicilerin kripto yönergeleri aracılığıyla Wall Street bankalarının kripto piyasasına girmesine ve bankacılık sistemini riske atmasına izin verdiğini düşünüyor.

Warren ayrıca, OCC’nin önceki kurallarının, bankacılık ve finansal sistemi kripto piyasasında son zamanlarda görülen volatiliteden korumak için yetersiz olduğuna inanıyor.

Bu bağlamda mektupta, bankaların kripto paralara maruz kalmayı önlemeleri için kripto rehberliğinin değiştirilmesi talep ediliyor.

Mektupta konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“OCC’nin son aylarda daha ciddi hale gelen kripto para bankacılık faaliyetleriyle ilişkili riskleri düzgün bir şekilde ele almamasından endişe duyuyoruz.”

Mektubun son hali, OCC’nin vekil denetçisi Michael Hsu’ya gönderilecek. Mektup henüz kamuya açıklanmadığı için, hangi senatörlerin imzaladığı da belli değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları