Bitcoin

Ünlü Stratejistten Bitcoin (BTC) Uyarısı: Dip Hedefi Ne?

Paul Jackson, BTC için 30.000 doları bekliyor!

Kripto para sektöründeki belirsizlik hala bitmiş sayılmaz ve Bitcoin (BTC) uzun süreden beri 42.000 dolar seviyesinde zorlu mücadele veriyor.

Bitcoin fiyatının 69.000 dolardan başlayan düşüşü, bazı uzmanlara göre rallinin konsolidasyon kısmı olarak görülmekte. Bir isim ise düşüşün daha bitmediğini düşünüyor.

BTC’de 30.000 Dolar Görülebilir

Ünlü stratejist ve Invesco uzmanı Paul Jackson, Bitcoin için çok kötü tahminlere sahip. Jackson, BTC fiyatının 30.000 dolar seviyesinin bile altına inebileceğini iddia etmekte. %30’luk düşüş ihtimalinin bir ihtimalden öte gerçeklik olduğunu ifade eden analist, konu hakkında ilginç bir benzetmede bulundu.

Büyük Depresyon olarak bilinen dönemin bir benzerinin yaşanmak üzere olduğunu aktaran analist, kripto para sektörüne özel çöküşün 30.000 dolar altını getireceğini düşünüyor.

Bitcoin’in böylesine toplu reklamlarının yapılması bize 1929’lu yıllarda borsa simsarlarının etkinliğini hatırlatmakta.”

BTC fiyatının son dönemdeki hareketliliği birçok kişi için muamma olarak görülmekte. Lider kripto para birimi teknik analizde “ölüm kesişimi” olarak bilinen riskli indikatöre doğru ilerlerken Şubat ayında gelmesi planlanan faiz haberi de tehlikeyi arttırıyor.

İlgili Haber
Powell Faizler Hakkında Konuştu! ABD'de Kripto Para Yasası Yakında Geliyor!

Federal Rezerv yetkililerinin Mart itibarıyla varlık alımını tamamen sonlandıracağı ve bunun üzerine faiz artıracağı söylentisi, BTC için ölüm fermanı olabilir. Tabii ki buna rağmen hala olumlu düşünen isimler de var. Ünlü analist Max Keiser, BTC fiyatının bu yıl 220.000 dolara kadar çıkabileceğini ve yeni rekorlar geleceğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu