NFT

Ünlü Türk Sanatçının da Destek Verdiği DAO, Rekor Bağış Aldı!

Türk sanatçı Murat Pak'ın da destek verdiği Assange odaklı DAO, rekor bir bağış alarak gündeme oturdu.

Murat Pak, bu tarihe kadar görülen en yüklü NFT satışını yaparak tarihe geçmeyi başardı ve hala çok önemli eserler için çalışmayı sürdürüyor.

Dünyaca ünlü NFT sanatçısı, kısa süre önce ise oldukça proaktif bir çalışma başlatarak William Assange ile ortak bir girişime adım attı.

İlgili Haber
Türk Sanatçının NFT'si, 92 Milyon Dolara Satıldı!

AssangeDAO, 20 Milyon Dolar Topladı

AssangeDAO isimli merkeziyetsiz otonom organizasyonu, WikiLeaks’in kurucusu internet aktivisti William Assange’in serbest bırakılmasını hedefliyor.

Murat Pak’ın NFT eserleri ile yardımcı olacağının tahmin edildiği DAO, kısa sürede milyonlarca dolarlık bağış topladı.

Direkt olarak WikiLeaks’in Twitter sayfasında paylaşılan bilgilere göre, 3 gün gibi kısa bir sürede 20 milyon dolarlık bağış toplandı. An itibarıyla 7.000 ETH’nin bile üzerine çıkılan toplam bağışlar tamamen Assange’in serbest bırakılması için kullanılacak.

Murat Pak tarafından da yapılan duyuruda, “Everything Censored” projesinin detayları vurgulandı. Bu proje sadece Assange’in serbest bırakılmasını değil, uzun vadede bilgi özgürlüğü, dijital gizlilik, eğitim, sağlık, insan ve hayvan hakları için de kullanılacak.

Pak bu noktada genel olarak bilgi özgürlüğü için büyük bir projeye adım atmış oldu ve katkılar çığ gibi büyümekte.

Bağış yapanların büyük bir kısmı amacına uygun hareket etse de sosyal medyadaki gönderilere bakıldığında herkesin benzer durumda olmadığı görülebilmekte.

Bazı kullanıcıların ise tamamen olası bir airdrop ihtimaline karşı bağışta bulunduğu görülüyor ancak airdrop olup olmayacağı kesin değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu